Dominik Rodinger: Do profesionálního fotbalu hráče připravit dokážeme

Fotbalisté hostouňského Sokola se sezonu po sezoně výkonnostně zvedají. Včera ukončili podzimní část třetiligové sezony a do její jarní části vstoupí z dosud nejlepšího umístění v historii klubu. Šesté místo není náhodné a stojí za ním i práce hlavního trenéra Dominika Rodingera (na snímku). 

Zpočátku sezony jste patřili mezi adepty bojů o záchranu. Druhá polovina podzimu vyzněla zcela opačně. Čím to?
Změnili jsme způsob hry a velmi dobře jsme trénovali. Samozřejmě nám pomohly individuální výkony hráčů Štětky, Kosíka, Vlasáka či Janušky. Ti nás k lepším výsledkům nastartovali. Dosáhli jsme dvaadvaceti bodů, kterých si vážíme. V tabulce jsme šestí, ale potenciál týmu míří ještě výš.

Mistrovské zápasy na nějaké čtyři měsíce skončily. Má tým přes zimu nabitý program?
Máme spousty hráčů zraněných, takže jsme odřekli páteční přátelský duel se Spoji na Zličíně. Tým má týden volno. Pak tři týdny potrénujeme a od pátého prosince si naši hráči užijí dovolenou až do šestnáctého ledna.

Hostouň postupové ambice do druhé ligy nemá. Nicméně mnozí vaši hráči na profesionální fotbal cílí. Můžou jich dosáhnout, když v poloprofesionální soutěži dostávají tolik volna?
Kluci se samozřejmě budou připravovat individuálně. Na větší zátěž nemáme přes zimu podmínky. Umělá tráva na Zličíně je k dispozici až večer, což je pro mnohé hráče z různých důvodů špatné. Jedna z věcí, která nás v Hostouni velmi limituje, jsou omezené možnosti přípravy ve vlastním prostředí. Náš areál se zvětšit nedá, takže v něm musíme najít každý metr vhodné plochy, abychom mužstvo udržovali na maximálně možné úrovni. Spočítal jsem, že třetinu tréninků přes sezonu jsme kvůli počasí nemohli uskutečnit na regulérním hřišti. I proto si současného postavení týmu velmi vážíme. Na druhou stranu, když začneme s ostrou přípravou na jaro v polovině ledna, nic hrozného se hráčům z výkonnostního hlediska nestane. Soutěž samotná totiž startuje až šestého března. Na přípravu nám stačí šest sedm týdnů.

Proč podle vás do Hostouně poslední dobou přicházejí hráči s ambicemi živit se jednou fotbalem, když vědí, že podmínky pro profesionální přípravu nejsou ideální?
Protože už se o Hostouni ví, že její předseda Jiří Hondl drží slovo. Co slíbí, to dodrží. Vedle toho hráči vědí, že v podmínkách jaké máme, nejen tréninkových, je pro profesionální fotbal připravit dokážeme. Samozřejmě záleží také na nich.

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí