Na stadion SK Kladno přišlo přes sto dětí

Po letech se opět SK Kladno zapojilo do projektu Fotbalové asociace České republiky – Měsíc náborů. Na stadion Františka Kloze přišlo přibližně sto dvacet dětí z prvních a druhých tříd základních škol, které si užily sportovní dopoledne.

Trenéři mládeže SK Kladno připravili pro děti deset sportovních disciplín na hlavním stadionu Františka Kloze. Ještě než žáci základních škol vyrazili sportovat, měli možnost prohlednout si stadion. Nakoukli do šaten, místnosti pro rehabilitaci hráčů, technické místnosti s pomůckami na trénování, kanceláří i na hlavní tribunu.  

Poté se sešlo na hrací ploše stadionu všech sto dvacet dětí. Paní učitelky je rozdělily do deseti skupinek a každá skupinka dostala svého kapitána, jednoho z dorostenců SK Kladno, kteří prováděli děti po sportovních stanovištích. Disciplíny byly různorodé – od skákání v pytli, přes pohybovou hru na babu až po střílení na velkou fotbalovou branku či malý zápas.

Na dětech byla vidět veliká radost ze sportu a pohybu. „Akce se vydařila a splnila účel ukázat dětem, že sport je zábava,“ řekl Jakub Andrýsek, organizátor akce. „Budeme rádi, pokud jsme některé z dětí inspirovali a začne hrát fotbal nebo dělat jiný sport,“ dodal.

- sk -

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí