Kladno nedalo olomouckým kohoutům šanci roztáhnout křídla

Rytři Kladno vs. HC Olomouc 5:2 (3:1, 2:0, 0:1). Kladno se odpoutalo ode dna tabulky, kam poslalo České Budějovice, a bodově se dotáho na dvanáctý Litvínov. 

V podání rytířů šlo o totální destrukci soupeře. Rozehrávku Hanáků napadli vysokým forčekinkem ve čtyřech i pěti hráčích. Zaskočení Hanáci, kteří v týdnu vyhráli v Třinci a do Kladna přijeli jako třetí tým tabulky, se po celý zápas nezmohli na větší tlak. Nepodrželi je ani oba gólmani. Sedláček dostával laciné branky a nerozchytaný Lukáš na již rozjeté rytíře nestačil. Domácí tým tentokrát vynikal i disciplínou a nenechával se zbytečně vylučovat.
Rytíři tři zápasy v řadě neprohráli v základní hrací době, přičemž v nich poprvé inkasovali více než jednu branku. Zatím nejlepší výkon v téhle sezoně podal Adam Kubík. Pozvánka do reprezentace by jej nemusela minout. 
V neděli jede Kladno na Spartu (16.00 hod.) a v úterý hostí Vítkovice (17.10 hod.).

Branky a nahrávky: 5. Klepiš (Brodecki, Indrák), 8. Klepiš (Brodecki, Sotnieks), 13. Kubík (Sotnieks, Ticháček), 25. Kubík (Kehar), 38. Brodecki (Plekanec, Cibulskis) – 13. Olesz (Knotek, J. Káňa), 50. Nahodil (Olesz, Škůrek).
Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Slováček, Kehar, Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Babka – M. Procházka, Plekanec (C), Kubík – Brodecki, Klepiš, Indrák – Melka, Zikmund (A), Pytlík – Bláha, Filip, Michnáč – Beran.
HC Olomouc: Jak. Sedláček (25. Lukáš) – Ondrušek (C), Mareš, Rašner, Škůrek, Dujsík, Švrček, Řezníček – J. Káňa (A), Knotek (A), Bambula – Kusko, Nahodil, Olesz – Plášek ml., Kunc, Navrátil – Menšík, Anděl, Rutar.
Diváků: 2917.

Jan Murárik

olamkub
Adam Kubík (vpředu v bílém) se dnes představil v reprezentační formě...

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí