Tak to byla paráda! Kladno přejelo Litvínov

Rytíři Kladno vs. Verva Litvínov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0). Kladno na dvanáctém místě extraligové tabulky odskočilo od poslední Mladé Boleslavi na rozdíl čtyř bodů, třinácté Vítkovice ztrácí na rytíře body tři.

„Máme výborné druhé třetiny, tak jsem zvědavý, jestli to dneska potvrdíme,“ nechal se slyšet po úvodní periodě Jiří Filip, čtyřnásobný mistr ligy s Kladnem. A jeho následovníci jeho očekávání vyplnili. Nejprve Pytlík využil v početní převaze chytře načasovanou Smoleňákovu přihrávku a za osm minut tečoval do brány Dotchinovu střelu Procházka. Hosté zahrozili Hlavou, kterého nechali rytíři před svým gólmanem samotného, ale Brízgala moc dobře věděl, co má dělat. Jestliže má Jágrovo mužstvo dobré druhé třetiny, pak v závěrečných většinou propadlo. Tentokrát si v ní pohlídalo disciplínu a s vynikajícím brankářem za zády zopakovalo nulu z úvodní části duelu. Navíc při power play potvrdilo třetím gólem zisk tří bodů. Ty naposled Kladno získalo na konci října doma proti Olomouci.
V neděli se rytíři představí na ledě Českých Budějovic (17.00 hod.).

Branky a nahrávky: 27. Pytlík (Smoleňák, Klepiš), 35. M. Procházka (Dotchin, Klepiš), 59. Kusý (Dotchin, Brízgala).
Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Hejda, Ticháček, Martenet, Babka, Slováček – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Sideroff, Pytlík, Frolík – Smoleňák (C), Melka, M. Procházka – Strnad (A), Jarůšek, Bláha.
HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Zile, Zeman, Baránek, Šalda, Czuczman, Demel (A), Baláž – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (C) – Koblasa, Kirk, Abdul – Kudrna, Zygmunt, Maštalířský – Válek, Gut, Havelka.
Diváků: 2493.