Kladno klopýtlo s Energií a v tabulce se neposunulo

Rytíři Kladno vs. Energie Karovy Vary 2:3 po samostatných nájezdech (0:1,1:0,1:1). Kladno v extraligové tabulce zůstává třinácté se stejným počtem bodů jako dvanácté Vítkovice.

„Musíme zlepšit pohyb,“ byla slova kapitána rytířů Radka Smoleňáka při odchodu do kabin. První periodu se domácí tým pohyboval, jak kdyby měl pod noži písek. U puku byl později než soupeř, prohrával osobní souboje a přesilovku na konci třetiny ve valné míře trávil na své polovině hřiště. Hostům sice puk překážel o něco méně, bylo znát, že o sobě vědí, ale Brízgala s jejich útočnými výpady příliš dřiny neměl. Jediný gól padl po sporné situaci, kdy se na kladenského gólmana navalila horda hráčů. „Chtělo by to vymyslet něco, co nemají Vary o Kladnu přečtené dopředu...,“ poznamenal bývalý hráč Kladna Radek Knotek.
V druhé třetině Energie ukázala, proč se jí v současné době nedaří vyhrávat. Stačilo, aby rytíři začali předvádět aktivnější hru. Hosté si sice ve střelbě s nimi nezadali, ovšem z běžné střelby, nikoli z chumlu před bránou, nebyli schopni dát gól ani do Vánoc... Kladenské fanoušky ve druhém dějství hřál kromě vyrovnávací branky i výkon jediného kladenského reprezentanta, obránce Ticháčka.
A byl ústřední postavou i v závěrečném dějství. První místo v extraligovém bodování obránců si upevnil asistencí na druhou kladenskou branku... Hned po vedoucím gólu neproměnil Klepiš trestné střílení a zahodil dnes svou druhou vyloženou gólovou šanci. Další příležitosti navýšit skóre po něm promarnili Jarůšek, Veber či Bláha. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Hosté využili dvojnásobnou přesilovku a utkání díky tomu dovedli do prodloužení. V něm udrželi gólmani čistá konta a soustředili se na nájezdy. Dovednostní soutěž zvládla lépe Energie. Kladno nedalo ve druhých po sobě jdoucích samostatných nájezdech ani gól!
Před reprezentační přestávkou zavítají rytíři v neděli do Olomouce (17.00hod.). Další domácí utkání sehrají v pátek 22. prosince s Vítkovicemi (18.00 hod.).

Brany a nahrávky: 29. Strnad (Hejda), 47. Kusý (Ticháček) – 6. Gríger (Rachůnek, Kangasniemi), 56. Černoch (Zetterberg, Dlapa).
Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Dotchin (A), Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Sideroff, Pytlík, Jarůšek – Smoleňák (C), Melka, M. Procházka – Strnad (A), Babka, Bláha.
HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Havlín, Stříteský, Pulpán, Dlapa, Rulík – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – O. Procházka, Jiskra, O. Beránek (A) – Hladonik, Černoch (C), Zetterberg – Redlich, Koffer, Kružík.
Diváků: 2054.

aenertrma
Situace před prvním gólem. Než ho hostům sudí uznal, musel se podívat na video...