Kladno přivezlo z Edenu cenné body

Hokejisté Kladna si v rámci 43. kola WSM ligy zajeli do nedaleko vzdáleného Edenu. Čekal je těžký zápas proti pražské Slavii. Rytíři však potvrdili dobrou formu z především venkovních zápasů a podařilo se jim urvat cenné dva body za výhru 3:2 na nájezdy. 

Zápas se nevyvíjel z kladenského pohledu vůbec dobře. Do vedení šla už v první třetině Slavia, když v desáté minutě propálil všechno před sebou v přesilové hře Jan Novák a Cikánek se jen bezmocně ohlédl za kotoučem plachtícím do brány.

Ve druhé třetině navýšil vedení další slávistický obránce, tentokrát kapitán Ronald Knot. Pražané se prosadili velmi podobně, jako při jejich první trefě - tvrdou střelou od modré čáry v přesilové hře. Jenže to bylo od domácích všechno.

Během třetí třetiny však přišel zvrat celého zápasu, respektive jeho začátek. V 51. minutě parádně našel Petr Ton najetého Petr Tenkráta a ten nedal Frodlovi žádnou šanci. V závěru odvolal Pavel Patera Lukáše Cikánka a zkoušel hru v šesti. V té si slávisté svůj náskok nenavýšili, a to Rytíři potrestali. Zase to byl Petr Tenkrát, který vyrovnal na 2:2.

V prodloužení gól nepadl a tak přišly na řadu nájezdy, tedy velká loterie, kterou rozhodl Petr Ton. Díky tomu si Kladno odvezlo z Edenu cenné dva body za výhru 3:2 na nájezdy.

Branky a nahrávky: 10. J. Novák (Šafránek, Kubica), 31. Knot (Pohl, P. Beránek) – 51. Tenkrát (Ton, Kubík), 60. Tenkrát (Machač, D. Růžička), rozh. náj. Ton

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Pohl, J. Holý, Kolařík (A), Knot (C), Bača, J. Novák (A), A. Růžička – Jankovský, Šafránek, P. Beránek – M. Kadlec, Kubica, Rys – Šmerha, Šagát, Krliš – Tejral, Andrlík, Kružík. 

Rytíři Kladno: Cikánek (Hanuljak) – J. Drtina, P. Hořava, Zelingr, D. Růžička, Ulrych, Ptáček, Repe – J. Kloz, Burger, Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Machač, Ton – Cetkovský, Kubík, Gratton.

Počet diváků: 1658

Lukáš Jůdl


Počasí Kladno

Předpověď počasí