Rytíři Jihlavu převálcovali

Po sérii nezdarů na domácím zimním stadionu se Rytířům zase zadařilo. A to rovnou s obávaným soupeřem HC Dukla Jihlava! Té dokázali domácí vstřelit neskutečných pět gólů a odnáší si tak ze zápasu pěkný výsledek 5:2 (1:1, 1:0, 3:1). 

Hned od začátku utkání se musel mít hostující brankář na pozoru, jelikož se Rytířům podařilo vyvinout na Duklu tlak. To vyvolalo u soupeřů první emoce a v deváté minutě se fanoušci dočkali tak dlouho očekávaného pěstního souboje v podání Kanaďana Joshe Grattona a hostujícího Bilčíka. Ostrá bitka skončila remízou a nadšeným potleskem na tribunách. Hra rázem hodně přitvrdila a jeden hit střídal druhý. Byli to však Rytíři, komu změna tempa pomohla. V šestnácté minutě se z mezikruží trefil kladenský David Růžička a jako první otevřel skóre zápasu. Jiřímu Říhovi se však podařilo necelou minutu před koncem třetiny nenápadně vystřelit a stav utkání se opět vrátil na začátek.

Druhou periodou navázali Rytíři na úspěch. Ve dvacáté čtvrté minutě se po krásné akci Zikmunda a Drtiny podařilo Jiřímu Cetkovskému překonat hostujícího brankáře a poslat domácí znovu do vedení. Ve třicáté šesté minutě vypálil na bránu Jan Kloz a polovina stadionu už začala oslavovat gól. Útočník však trefil pouze tyčku. Ale ani Jihlava nezahálela. Tři minuty před koncem vystřelil na Hanuljaka Anděl a puk jen těsně proklouzl kolem domácí brány.

Ve třetí třetině měli Rytíři za úkol udržet své vedení a v nejlepším možném případě ho opět o něco navýšit. Ve čtyřicáté šesté minutě se ale po vyloučení Jiřího Drtiny naskytla Jihlavě šance srovnat. Kladenští obránci dvě krušné minuty ubránili, ale sotva se domácí ocitli na ledě v plném počtu, následovalo další oslabení. To už také vypadalo, že dopadne pro Kladno dobře, ale v momentě, kdy skončilo, vypálil Lukáš Anděl na Hanuljaka a srovnal utkání na 2:2. Kladno ale odpovědělo! V padesáté čtvrté minutě nejprve bleskurychle vypálil Petr Ton a necelou minutu po něm i Peter Jánský. Rytíři se tak vůbec poprvé dostali do dvoubrankového náskoku a rozhodně nehodlali skončit. Dvě minuty před koncem utkání skóroval ještě za dvojité přesilovky František Ptáček a potvrdil, že Kladno si výhru rozhodně zasloužilo.

Další utkání sehrají Rytíři 25. 1. v 17.30 hod. s SK Horáckou Slavií Třebíč v Třebíči. 

Počet diváků: 2010

Branky a nahrávky: 16. D. Růžička (Machač, Tenkrát), 24. Cetkovský (Zikmund, J. Drtina), 54. Ton (Machač, Tenkrát), 55. Jánský (Zikmund, J. Kloz), 58. Ptáček (J. Kloz, J. Drtina) – 20. Říha (Diviš, Jergl), 51. Anděl (Diviš, Dundáček)

Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – P. Hořava (A), J. Drtina, D. Růžička, Zelingr, Ptáček (A), Ulrych, Repe – Tůma, Burger (C), J. Kloz – Jánský, R. Přikryl, Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Gratton, Zikmund, Cetkovský.

HC Dukla Jihlava: Škarek (M. Svoboda) – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Půža, Dobrovolný (C) – Důras, F. Seman (A), Jergl – Březina, Diviš, Anděl – Čachotský (A), Skořepa, Zeman – Szathmáry, Stoklasa, Jícha.

Barbora Lišková

Foto: Tomáš Kostečka

jihlavaherni2

jihlavabitka


Počasí Kladno

Předpověď počasí