Rytíř Patyk: Ukázali jsme jim, kdo je v Kladně pánem

Hokejoví Rytíři junioři finišují k bojům play off. Do nich se z extraligy dostane jen prvních osm týmů. Kladno se dostalo k prostředku tabulky, která je kolem něj dramaticky nahuštěná. Kladenští finiš zvládají na výbornou. Poslední dva zápasy vyhráli, i když druhé vítězství bylo zalité krví. Sílu mladí Rytíři totiž museli ukázat nejen v hokejovém umu, ale také v boji bez hokejek. Za dvojím úspěchem hnal tým opět kapitán Petr Patyk.

S protihráči z Litvínova jste do sebe šli od první minuty. Co vyhrotilo už tak zajímavý zápas o důležité body?
Právě to, že se hrálo o moc bodů. Pro nás už je nyní, několik málo kol před koncem základní části, každý zápas jako play off! Věděli jsme o nich, že budou hrát od začátku do těla. Ale to narazili. Na kladenském zimáku jsme doma my, a na něm my budeme udávat tempo zápasu a my je u nás budeme řezat, ne oni nás. Větší řež jsem ještě v hokeji nezažil.

Z čeho těch několik velkých bitek na ledě vyplynulo?
První vyplynula z důrazné hry před jejich brankou, pak nám zlikvidovali u mantinelu hráče, další nastala poté, co podrazili našeho brankáře a brankář v hokeji, zvláště ten náš, je Pán Bůh. Na něj nám nikdo sahat nesmí. Pak už byla jen jedna menší a závěr zápasu jsme všichni dohráli v rozumné atmosféře. Moc kluků totiž na střídačkách nezbylo. Jsem hrdý na spoluhráče, že dokázali nepříznivý stav otočit ve vítězství. Zastáváme se jeden druhého, jeden za druhého bojujeme a je čest v takové partě hrát.

Jak takové bitky bolí?
V prvním okamžiku něco málo bolí, ale pak vás zalije adrenalin a necítíte žádnou bolest. Ovšem po zápase o sobě bolest dá vědět dvojnásob (směje se).

Dostal jste trest do konce utkání a u otočení skóre jste na ledě nebyl...
Jako kapitán jsem nemohl svoje kamarády nechat mlátit, pak zase oni mákli a bylo krásné sledovat je u mantinelu, jakou vůli za výhrou jdou. 

Váš tým je decimovaný spoustou zranění, dva hráče máte s reprezentací nebo v áčku, vy jste dostal distanc. Má opravdu tým takovou sílu, aby i bez některých opor zvládl udržet se mezi osmičkou nejlepších?
První čtyři týmy současné tabulky, to je elita extraligy a my jsme nejlepší z toho zbytku, takže věřím, že play off i přes velkou marodku uhrajeme.

Jan Murárik

patyknejvetsi

Největší šarvátka vznikla po brutálním faulu na domácího gólmana

patkyposledni

Poslední bitka se odehrála už jen ve dvojici

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí