Rytíři porazili Motor o tři branky

Rytíři Kladno si z posledního zápasu základní části s týmem ČEZ Motor České Budějovice odnášejí suverénní vítězství 4:1 (0:1, 4:0, 0:0) a začínají si brousit zuby na soupeře v play off.

Úvod duelu žádnou větší šanci nepřinesl. Až v deváté minutě si Rytíři zahráli první početní výhodu, ale Motor si s domácími hráči poradil bez sebemenších problémů. Situace se pak rázem obrátila, tentokrát ale skončila gólem. Ve dvanácté minutě dorazil za Hanuljakova záda kotouč Štěpán Hřebejk a otevřel tak skóre utkání. Na trestné lavici však prázdno nezůstalo ani pak. Kladno se dokonce na chvíli dostalo do dvojitého oslabení, tentokrát se ale ubránit zvládlo. 

Druhou třetinu začali Rytíři ve výhodě, ale Budějovice zabránily domácím v jakékoli střele. Ve dvacáté osmé minutě se dostali Rytíři do několika pěkných a nadějných šancí, z nichž ta poslední skončila zásluhou Adama Kubíka vyrovnávací brankou. A u té to neskončilo. Ve třicáté druhé minutě prostřelil Gábu Petr Tenkrát a zápas se tak během pouhých čtyř minut zcela otočil. Další branku pak přidal ve třicáté osmé minutě Petr Ton a devatenáct sekund před koncem znovu mladík Adam Kubík.

Do třetí periody vstoupili Rytíři s mnohem větším klidem v podobě tříbrankového náskoku. Matěj Pekr dokonce ukázal ve čtyřicáté sedmé minutě skutečné gesto fair play, když se přimluvil za protihráče Pýchu, který si měl odsedět dvouminutový trest. Ve čtyřicáté osmé minutě pak vypálil nebezpečně na Gábu Jiří Drtina, stadionem se však rozezněl jen zvuk tyčky. Českým Budějovicím pak nepomohl ke zvratu v zápasu ani oddechový čas a Rytíři tak zvítězili 4:1. 

Počet diváků: 2178

Branky a nahrávky: 28. Kubík (Ptáček), 32. Tenkrát (Pekr), 38. Ton (J. Drtina), 40. Kubík (J. Strnad, Hanuljak) – 12. Hřebejk (Fillman, Mazanec)

Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – P. Hořava (A), J. Drtina, David Růžička, Repe, Ptáček (A), Ulrych, F. Matula – D. Tůma, Burger (C), J. Kloz – Jánský, Kubík, J. Strnad – Pekr, Ton, Tenkrát – Gratton, Cetkovský, Redlich.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Mazanec, Fillman, Suchánek (A), Pýcha, Vráblík, Mucha – Guman, Rob, Fronk – Nouza (A), Vak (C), Pajič – Babka, Škoda, Žovinec – Dostálek, Vlček, Hřebejk.

Barbora Lišková

budejky2

Repe hrál po zranění s košíkem

budejky3

Gratton se chtěl znovu bít

tabulefinal

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí