Rytířský sen se s jarem nerozpustil

Rytíři Kladno zvládli pod obrovským tlakem vyhrát dva zápasy v řadě a domácím vítězstvím 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) srovnávají na 3:3. O postupujícím tak rozhodne až sedmý zápas celé série.

Zápas, ve kterém není co ztratit. Zápas, ve kterém lze jen získat. S takovou myšlenkou vstoupili Rytíři do šestého utkání play off s HC Duklou Jihlavou. Hned začátek duelu přinesl několik pěkných šancí. Ta největší pak přišla ve čtvrté minutě, ale rozhodčí kvůli postavení v brankovišti Drtinův gól neuznali. V osmé minutě byl vyloučen Jergl a domácí dali do své početní výhody maximum. A to se jim vyplatilo - o necelé dvě minuty později prostřelil Svobodu Petr Tenkrát a zařídil tak Rytířům první branku. Jenže Dukla nezůstala bez odpovědi. Ve čtrnácté minutě nastavil šikovně hokejku Adam Zeman a skóre se rázem opět srovnalo.

Druhá třetina začala pěknou šancí Strnada, ale hostující brankář si akci pohlídal. Jihlava šla pak ve dvacáté šesté minutě do oslabení a situace z předchozí dvacetiminutovky se opakovala. O sedmnáct sekund později totiž prostřelil Svobodu David Tůma a vrátil tak Kladnu vedení. Ve velké šanci se pak ocitli Redlich s Přikrylem, ale brankář Jihlavy tentokrát svůj tým podržel. Početní výhodu si pak zahráli také hosté, ale gól se jim podařilo vstřelit až v plném počtu. Ve třicáté čtvrté minutě nebyla po faulu za brankou přerušena hra, čehož využil Tomáš Čachotský a srovnal stav. 

O vítězi tak musela, jak jsme již z těchto soubojů zvyklí, rozhodnout opět až poslední perioda. V té byl ve čtyřicáté páté minutě vyloučen Adam Zeman a Kladno mělo znovu příležitost. Ta tentokrát ale nepřišla. Přesto však kladenský stadion nemusel na radost čekat příliš dlouho. V padesáté první minutě vystřelil na branku Jakub Strnad a hostujícímu brankáři proklouzl kotouč mezi nohama do sítě. Rytíři tak měli dlouhých devět minut na to, aby udrželi skóre. V padesáté osmé minutě si vyžádal hostující trenér Vlk oddechový čas a Jihlava vsadila na hru bez brankáře. A ačkoli Dukla tlačila do posledních sekund, skvělý Cikánek už zvládl skóre pohlídat.

Příští utkání, které rozhodne o vítězi série, sehrají Rytíři v pátek 24. 3. na zimním stadionu v Jihlavě. 

Počet diváků: 4668

Branky a nahrávky: 10. Tenkrát (Machač, David Růžička), 26. D. Tůma (J. Drtina, J. Kloz), 51. J. Strnad (R. Přikryl, Redlich) – 14. Zeman (F. Seman), 34. Čachotský (Zeman)

Rytíři Kladno: Cikánek (Hanuljak) – J. Drtina, P. Hořava (A), Repe, David Růžička, Kehar, Ptáček (A), Zelingr – J. Kloz, Burger (C), D. Tůma – J. Strnad, R. Přikryl, Redlich – Tenkrát, Machač, Pekr – Cetkovský, Zikmund, Gratton – Kubík.

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Škarek) – J. Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Kaláb, Šidlík, Půža – Jiránek, J. Skořepa, Diviš – Důras (A), Hubáček, Jergl – Čachotský (C), F. Seman (A), Zeman – Březina, Anděl, Danišovský.

Barbora Lišková

jihlavamatys

Matyáš Zelinger už je po zranění zpět v A-týmu

jihlavarozhodci

Rozhodčí vysvětloval trenéru Paterovi svůj pohled na hru


Počasí Kladno

Předpověď počasí