Šilhavý postoupil se Vsetínem, teď na další angažmá čeká

Útočník Vojta Šilhavý (22) zažil na konci uplynulé sezony splnění snu mnoha hokejistů v nižších soutěžích. Se Vsetínem zvládl kvalifikaci a postoupil výš, do profesionální první ligy. 

Vsetín patřil mezi nejbohatší kluby druhé ligy a tím pádem i k největším favoritům na postup, což jste potvrdili. Bylo to snadné?
Po základní část, kde jsme působili suverénně, jsme si po první porážce v zápase play off řekli, že takhle hrát nemůžeme. Semkli jsme se a vyplatilo se to. V tříčlenné finálové skupině bylo jasné, že o postup budeme bojovat jen s Havlíčkovým Brodem, protože Jablonec takovou kvalitu neměl. Ovšem nakonec hrálo roli i to, o kolik branek ho porazíme my a o kolik Brod. 

Vsetín je hodně proslulý bouřlivou diváckou kulisou. Potvrdilo se to?
Tohle bylo až neskutečný. Na vyprodaném stadionu se tísnily tisíce fanoušků, přičemž ven s námi jezdily, a třeba až do toho Jablonce, stovky lidí. V tomhle směru určitě Vsetín první ligu oživí.

Jaký je trenér Jiří Dopita?
Obrovská osobnost s obrovským respektem. Mimo led příjemný, v práci nekompromisní, vyžadující v každý okamžik maximální nasazení. Jinak je zle. 

Byl jste se svým výkonem spokojený?
Hrál jsem dost, spokojenost je tedy na místě (usmívá se). Ale jestli to stačilo na prvoligový Vsetín, to se asi v nejbližší době ukáže. V klubu skončilo jedno období a začíná nové. Zatím nevím, jestli se mnou počítají. Jsem v Kladně, chvíli si od hokeje odpočinu, pak se začnu připravovat individuálně. 

Jan Murárik

silhavyvojta

Vojta byl pevnou součástí Vsetína

silhavyvsetin

Vsetín postupující


Počasí Kladno

Předpověď počasí