Rytíři padli s Kazachy

Kladenští hokejisté i přes velkou bojovnost prohráli doma s kazašskou Saryarkou 1:2 (0:1; 1:0, 0:1).

Úvodních dvacet minut utkání ukázalo, že se kladenští hokejisté nepřestali v koncovce trápit. Přitom až na Machače nastoupili v nejsilnějších útočných formacích. Leč jediný gól v prvním dějství vstřelil za Kazachy Slovák Tvrdoň.

V čem domácí nad hosty vynikali v druhé třetině byl počet střel na branku. Ujala se ale jen ta z hole Strnada, kteremu ideálně do jízdy nahrál Jágr z levého křídla.

Kanonáda slepými neustala do konce utkání. Jedinou přesnou střelu z mála tak znovu předvedli Kazaši.

Kladno sehraje další přípravný zápas v úterý doma proti Ústí nad Labem (17.30).

Branky a nahrávky: 26. Strnad (Jágr) – 15. Tvrdoň (Ziazov), 53. Kicyn (Tvrdoň)

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Kehar, Volráb, Zich, Veber, Svedlund, Zelingr, Hořava – Jágr, Vampola, Strnad, Jelínek, Kubík, O. Bláha, Redlich, Kaut, Kružík, Š. Bláha, Zikmund, Hajný, M.Bláha

HC Saryarka Karaganda: Vay (Bojarkin) – Volubujev, Ibrajbekov, Antonovskij, Šikun, Djukov, Bulatov, Ložkin – Michaljov, Tvrdoň, Sokolov, Rjašencev, Bočkarjov, Raisov, Meščerjakov, Kicyn, Ziazov, Želněrovskij, Sarvarov, Borisevič, Lomako