Rytíři sehráli třetinu snů

Poslední letošní domácí zápas zvládli hokejoví Rytíři na jedničku. Prostějovské jestřáby přehráli jednoznačně 7:3 (1:0, 5:0, 1:3).

Úvodní dějství se neslo ve znamení očekávání, co čtvrtý tým Chance ligy na kladenském ledě předvede. Po dvaceti minutách krčili diváci na stadionu rameny, že nic moc.

Jejich úsudek se nejvíce potvrdil po přestávce. Kladenští totiž předvedli třetinu snů. Lépe snad v této sezóně nezahráli. Moravané takřka neměli šanci založit nebezpečný útok. Domácí je napadali po celém kluzišti a po získání puku na ně hosté nestačili rychlostně.

Namlsaní diváci čekali v poslední části podobný koncert jako v předchozí třetině, ale dostavilo se spíše rozčarování. Hosté nejprve vsítili čestný úspěch ve vlastním oslabení a nakonec třetinu ovládli i brankově. Na vysokém vítězství Rytířů to ale již nic nezměnilo.

V sobotu 29. 12. se Rytíři představí v Kadani (17.00).

Branky a nahrávky: 4. J. Strnad (Vampola), 25. J. Strnad, 31. Machač (Romančík), 31. Svedlund (Vildumetz), 35. Zikmund (Kružík), 37. Veber (Machač, Jelínek), 52. T. Kaut (Machač, Svedlund) – 42. Venkrbec, 56. Divíšek (Čáp), 57. Hanták (Prokeš)

Diváků: 2565

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Svedlund, Nash, Zich, Veber, Romančík, Šesták – Kubík, Vampola (A), J. Strnad (C) – Kružík, T. Kaut, Redlich – Zikmund, Machač (A), Jelínek – Bernat, Vildumetz, O. Bláha – Filip.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Čáp, Mikliš, Žovinec, J. Zdráhal, Havlík, D. Kolář, Bažant – L. Luňák, Divíšek (A), Nouza (A) – Dvořáček, Račuk, Starý – Venkrbec (C), Hanták, Prokeš – Pšenička, Krejčiřík, Dobiáš.