Orli našli kořist až v druhém setu

Kladenští volejbalisté porazili na domácím hřišti Příbram 3:1 (15:25, 25:22, 25:23, 25:17) a slavili druhou výhru v řadě.

Vývoj první sady ovšem svědčil spíše o tom, že si příbramští Kocouři z Kladna odvezou dva, ne-li tři body za vítězství. Cizincům v barvách Kladna to nešlo a s nimi se trápil celý tým. Od druhého setu poslali domácí trenéři na plac náhradníky v čele s nahrávačem Fortuníkem. Hra ještě chvilinku haprovala, ale postupně Kladenští orli převzali režii zápasu do svých „drápů“. Dva sety vyhráli nejtěsnějším možným skóre, přitom na hřišti to vypadalo jednoznačněji. Zřejmě nejlepší zápas v kladenském dresu odehrál blokař Mikulenka. Suverénně si počínal rovněž na bloku Zajíček, nahrávač Fortuník výborně nacházel na kůlech smečaře a Kubošovi šly servisy. Nade všemi pak vyčnívalo kladenské účko Okošanovič. 
„Štefan Okošanovič byl poprávu vyhlášen hráčem utkání. V úvodu zápasu jsme nehráli. Nebýt Štefana, těžko bychom Příbram porazili. Do karet nám hrají prohry Ostravy a Prahy. V tabulce jsem se na ně dotáhli. Prohrál i Liberec, který nás čeká v semifinále Českého poháru. Kdyby se jich náhodou držela nějaká herní krize, měli bychom ještě větší šanci překvapit a jít v poháru do finále, což je náš cíl. Ale to je až po návratu z Lisabonu, kde hrajeme v úterý evropský pohár, a po extralize v Ostravě příští víkend," připomněl kladenský kouč Milan Fortuník šance i program svého týmu v nejbližší době. 

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí