Kladno se s Benátkami nepáralo

Kladenští orli vs. Benátky nad Jizerou 3:0 (25:18, 25:16, 25:22). V tabulce se po devátém kole Kladno posunulo na čtvrté místo za Karlovarsko, České Budějovice a Liberec.

Před zahájením duelu uvedl kladenský klub do své Síně slávy volejbalovou legendu a pod střechu vytáhl pamětní dres s číslem 1. S tím na zádech dovedl Marek Pakosta jako kapitán tým v sezoně 2004/05 k prvnímu mistrovskému titulu Kladna. „Co se mi vybaví, když se řekne volejbalové Kladno? Ten tým, který i přes těžkosti v sezoně, vybojoval v roce 2005 první titul,“ řekl pro Vaše Kladno současný předseda volejbalového svazu.
Po slavnostním aktu se odehrálo utkání, které splnilo očekávaný průběh. Orli ho zvládli s velkým přehledem, nedopustili jediné zaváhání a nezalekli se ani tvrdých smečí exkladenského univerzála Křesťana. „Předvedli jsme soustředěný výkon a dobrý servis. To na soupeře dnes stačilo," komentoval konečný výsledek manažer orlů Jindřich Neumann. 
V sobotu jedou orli k zápasu 10. kola do Karlových Varů (18.00 hod.).
Sestava orlů: van Solkema, Seppänen, Platačs, Grozer, Kyjanica, Špulák, libero Kunc (Kraffer, Zvicer, Anderson, Fortuník, Hýský, Gottesman).
Diváků: 321.

Jan Murárik

pako
Marek Pakosta s pamětním oceněním zásluh za první titul. Za ním je pod střechou dres s jedničkou

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí