Orlí oči Petra Klára: Proti Kladnu hráli uličníci, kteří se lekli vítězství

Dnes budu záměrně kritický. Domácí Beskydy v utkání s Kladnem na mě působily, jako kdyby hráli uličníci, kteří se lekli vítězství.

Domácí podle mého měli totiž Kladno porazit za tři body a určitě pak v pátém setu, který měli rozehraný na výhru. Prohráli 2:3, ale orli si tentokrát výhru za svůj výkon nezasloužili. Už čtvrteční zápas s Brnem se mi z jejich strany moc nelíbil, bylo to před Beskydy varování a na Moravě včera za to ještě nedostali facku, nýbrž políček. Po výhrách nad Českými Budějovicemi a Karlovarskem se musí Kladno prezentovat lepšími výkony proti papírově slabším týmům. Jak jsem nedávno poznamenal, v základní části extraligy se sbírají body pro co nejlepší postavení pro play off. První set, který byl ze strany orlů hodně nepovedený, mohl padat na vrub dlouhému cestování. Cestovní únava se nesmí podcenit. Trošku se dotknu strategie trenéra Kladna, ale mohl na můj vkus zapojit do hry víc hráčů. Hrát v sedmi osmi lidech se nemusí vyplácet. Dvojstřídání by hru orlů určitě zpestřilo. Klidně bych víc zapojil do hry druhého nahrávače a Hýského na účku. Kladno má letos určitě na to bojovat o titul, ale zápas s Beskydy mně připadal trošičku podceněný.