Smečař Šulista: Do Kladna jdu za úspěchem

Kladenský volejbal ani v příští sezoně nesníží kvalitu svého kádru. Posila týmu, reprezentační smečař Petr Šulista (24), je zárukou, že Kladno bude opět útočit na nejvyšší příčky extraligy.

Proč jste kývnul Kladnu na přestup z Ostravy?
Z Ostravy, která se mi po výborné sezoně  neopouští lehce, jsem chtěl odejít do týmu, který má na titul a bude hrát mezinárodní soutěž. A taky bych osobně už chtěl něco ve volejbale vyhrát (směje se). 

Jiné extraligové nabídky jste nedostal?
Dostal, ale protože jsem se dohodnul nejdřív s Kladnem, tak jsem kladenský klub nemínil podrazit. Tohle rozhodně nemám ve zvyku.

Jaké to bylo hrát v uplynulé sezoně proti Kladnu?
Řeknu naprosto otevřeně, že šílený (směje se). Asistent trenéra Fortuníka Petr Klár na nás ušil taktiku, při které mě ze hřiště úplně vymazal. A to byl také další z důvodů, proč jsem chtěl jít do Kladna. O Klárovi se ví, že je výborný stratég, umí skvěle hráče připravit na zápasy, a to bych si rád také na sobě vyzkoušel. 

Jak moc jste své budoucí spoluhráče sledoval v play off?
Sledoval jsem každý zápas a hlavně finále. Byl jsem se podívat v Českých Budějovicích, odkud pocházím, takže jsem byl při zápase ve zvláštní situaci. Na Kladnu bylo vidět, že už toho mají fyzicky plné zuby. Není jednoduché odtáhnout sezonu, nějakých devět měsíců, prakticky v sedmi lidech. 

V těchto dnech jste s českou reprezentací, která má před sebou kvalifikační i přátelské zápasy a po nich Světovou ligu. Kdy se v Kladně objevíte?
To bude záležet na tom, jak dlouho se v reprezentaci udržím. Reprezentační program končí posledního srpna, takže nejpozději hned poté. Nejdříve někdy v srpnu. 

Jan Murárik

sulistajeelitni

Šulista je elitní smečař

Foto: vk ostrava, kalendář Kocouři Příbram


Počasí Kladno

Předpověď počasí