Van Haarlem: V Kladně už nebudu

Holandský volejbalista Daan van Haarlem byl dva roky oporou kladenského týmu. Po letošní stříbrné sezoně se však rozhodl, že už v klubu dál pokračovat nebude a zkusí nové výzvy. V rozhovoru pro Vaše Kladno rozebral letošní sezonu, letní dovolenou i svou volejbalovou budoucnost.

Jak jste spokojený s uplynulou sezonou v Kladně?
S mou poslední sezonou v Kladně jsem velmi spokojen. Stali jsme se týmem na vrcholu české extraligy a hráli jsme opravdu dobře. Finále bylo trochu delší a byla škoda, že jsme nezískali zlatou medaili. Nicméně můžeme být hrdí na uplynulou sezonu. Vyhráli jsme Český pohár (poprvé v historii klubu) a v Kladně se stal volejbal populární. Hrát každý týden v plné hale bylo opravdu skvělé.

Proč si myslíte, že vás Budějovice ve finále porazily?
Byly lepší. Ve finále jsme měli nějaká zranění a nebyli kompletní. I přesto jsme byli opravdu blízko, abychom ve finále vyhráli, ale v posledních zápasech měly Budějovice navrch.

Budete hrát za Kladno i v příští sezoně? Případně, jak to s vaší budoucností vypadá?
Na příští rok jsem v Kladně smlouvu neprodloužil. Poslední dva roky byly s týmem skvělé a společně jsme se pozvedli k vrcholu české ligy. Ale příští sezonu jsem se rozhodl vyzkoušet novou příležitost. O který klub jde, to se brzy dozvíte.

Věříte, že Kladno v příští sezoně už titul získá?
Věřím, že Kladno v budoucnu vyhraje určitě nějaké další trofeje. Organizace je opravdu dobrá a záleží na hráčích, kteří se rozhodnou tým posílit. Jistě budou hrát v horní části extraligy.

A co plánujete na léto?
Nyní jsem s národním týmem Holandska a trénuji. Jinak hraji celé léto. Budeme hrát na mistrovství světa a mistrovství Evropy. Mezitím máme dva týdny dovolené. Během volného času navštívím v rámci dovolené asi nějaké místo v Evropě.

Lukáš Jůdl

vanshaarlem

S van Haarlemem odešlo minulý týden také jeho volejbalové dvojče smečař Křesťan


Počasí Kladno

Předpověď počasí