Trenér Fortuník: Ostrava je nebezpečná

Kladenští volejbalisté včera vybojovali nejen svým uměním, ale i s notnou dávkou štěstí v Ostravě výhru 3:2. Trenér Milan Fortuník zhodnotil pro Vaše Kladno výkon obou týmů.

"Za to, že jsme prohráli úvodní dva sety, nemůže únava z cestování, ale výborně hrající soupeř. Byli jsme horším týmem. Mrzí mě, že hráči v hlavách neměli jednotný nátisk zápasu. Ukázalo se, že pod tlakem ještě nejsme schopni dodržet taktický plán. Například špatně jsme bránili i podávali. Oni na servisu byli lepší. Zachránilo nás, že ve třetím setu se hra vyrovnala a domácí se po dvou vítězných sadách začali bát o výsledek, který měli na dosah. Trochu jsme změnili i taktiku. Do té doby jsme převážně hráli přes středové hráče, ale ve třetím setu jsme dali Westovi pokyn, aby začal hrát na dlouho, nahrávat na nejvzdálenějšího smečaře, a tohle zafungovalo. My jsme ale nezvládali dobře ani pátý set, přesto jsme ho dovedli do vítězného konce. Rád vyzdvihnu výkon Zajíčka a Moníka. Protože po prohraných setech neztráceli víru ve vítězství a strhli celý mančaft," říká kladenský kouč.