Středočeský kraj vrací roušky do zdravotnických zařízení

Středočeský kraj pod vedením hnutí STAN vydal v těchto dnech doporučení nosit v krajských nemocnicích a pobytových zařízení sociálních služeb ochranu dýchacích cest.

Kraj uvádí: v posledních týdnech začaly vzrůstat počty nakažených, což se v určité míře odráží i na počtu hospitalizovaných pacientů. V nemocnicích je aktuálně hospitalizováno 70 pacientů, přičemž na jednotkách intenzivní péče se nacházejí čtyři z nich. To je pro srovnání cca dvojnásobek počtu hospitalizovaných oproti stavu před 14 dny. 
Na zhoršující se situaci již minulý týden reagovala Krajská hygienická stanice Středočeského kraje doporučením nosit respirátory či nanoroušky při návštěvách klientů v pobytových zařízeních sociálních služeb a pacientů hospitalizovaných na lůžkových odděleních nemocnic. Nutné je samozřejmě dodržovat další hygienická opatření. 
„I přesto, že v současnosti není striktně nařízeno nošení respirátorů, apeluji na zodpovědnost každého z nás. Pokud se necítíte dobře a pozorujete na sobě příznaky respiračních onemocnění, není nic jednoduššího, než si respirátor nasadit a chránit tak své okolí. Nošení respirátorů důrazně doporučuji pacientům a návštěvám ve zdravotnických zařízení, chráníte tím nejen sebe, ale zejména své blízké. Nikdo z nás si nepřeje, abychom zase došli do stavu, kdy by bylo nutné omezit či úplně zakázat návštěvy v těchto zařízeních a izolovat tak naše blízké,“ vysvětluje Pavel Pavlík, náměstek hejtmanky pro oblast zdravotnictví. 

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí