Podomní šmejdi úřadovali. Okradli důvěřivé seniorky

Policisté z obvodního oddělení Kladno město prošetřují případ přestupkového jednání dvou pachatelů, kteří svým podvodným jednáním získali nestandardně vysokou finanční hotovost za průtokové závitníky vody od dvou důvěřivých seniorek.

V odpoledních hodinách ve středu 30. prosince 2015 oznámila na linku 158 žena (83), že byla podvedena neznámým mladíkem, a to při zakoupení tří kusů perlátorů na zúžení průtoku vody.

Dne 9. prosince u dveří jejího kladenského bytu v Moskevské ulici zazvonil mladý muž, který se představil jako montér, který jde změřit průtok vody v jejím bytě. Důvěřivá seniorka údajného pracovníka neznámé společnosti dobrovolně vpustila do svého bytu. Po odtočení vody jí montér sdělil, že má zbytečně silný průtok, čímž dochází ke značné ztrátě vody. Na základě tohoto rozhovoru jí nabídl závitník se sítkem, který vodu ušetří. Stařenka souhlasila s nabídkou zakoupení průtokového závitníku vody, ke kterému muž dodal ještě dva náhradní kusy v celkové hodnotě 1 000 Kč. Poškozené ženě nebylo nic podezřelé, neboť se mladý muž choval velmi přívětivě a na zakoupené zboží jí vydal i doklad s razítkem a podpisem. Za stejných podmínek toto zboží a za obdobnou cenu prodal jiný mladý muž její sousedce (72).

Starší seniorka se posléze informovala na cenu závitníku se sítkem a bylo jí sděleno, že za jeden kus činí 35 Kč. Z těchto důvodů tuto podvodnou záležitost oznámily obě ženy na příslušné obvodní oddělení v Kladně.

Jeden z pachatelů byl ve věku kolem 25 let, štíhlé postavy, vysoký asi 180 cm, nakrátko ostříhaný a druhý podezřelý mladík byl rovněž štíhlé postavy, nakrátko ostříhaný, ve věku kolem 20 let. Oba muži měli velmi slušné jednání a vystupování. Policisté případ nyní prošetřují jako přestupek proti veřejnému pořádku a podezřelí muži svým jednáním porušili vyhlášku města Kladna týkající se podomního prodeje.

Kladenští policisté opět upozorňují občany a převážně seniory, aby byli obezřetní a nepouštěli si do svého obydlí žádné cizí osoby, i když se představí jako údržbáři, montéři, asistenti nebo zástupci různých firem a společností. Každý člověk, který zazvoní u dveří a přichází nabídnout jakékoliv zboží nebo snížení elektřiny, plynu, vody a nebo výhru ze soutěže, je vždy podezřelý.

- red -

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí