Senioři se z důchodu dlouho neradovali

Již několikrát řešili kladenští policisté případy, kdy byl okraden důchodce či důchodkyně přímo na ulici, když je oslovila neznámá žena s prosbou o rozměnění finanční hotovosti.

Další případ se stal opět dnes v dopoledních hodinách. Manželský pár z Kladenska ve věku třiaosmdesát a osmdesát let si vyzvedl kolem jedenácté hodiny v bankovním domě v Kladně – Poštovní náměstí důchod. Senioři se i s penězi vydali na nákup do nedalekého obchodního domu v ulici Dukelských hrdinů. Před prodejnou je oslovila asi pětadvacetiletá žena, která tam byla se svou stejně starou komplickou. Požádala důchodkyni o rozměnění finanční hotovosti na mince, aby je mohla použít do nákupního vozíku. Seniorka vyndala peněženku a ochotně vyšla pachatelce vstříc a rozměnila jí peníze. Během této transakce jí zlodějka sáhla do peněženky a nepozorovaně vytáhla čtyři dvoutisícové bankovky, aniž by si senioři čehokoliv všimli. Že jim chybí hotovost, zjistili chvíli poté, co zlodějky z místa odešly a muž vyzval manželku, aby si přepočítala finance před vstupem do obchodního domu.

K popisu žen policisté uvádějí, že se jednalo o pachatelky ve věku cca 25 let. Měly snědou pleť a černé vlasy. Byly štíhlé postavy a na sobě měly tmavé oblečení. Okolo pobíhalo asi pětileté dítě.

Konkrétní informace k případu mohou svědci sdělit osobně na Obvodním oddělení Kladno, nám. Edvarda Beneše, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou tísňovou linku 158.

- red -

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí