Je v pořádku, že druhá kolej zrychlí vlaky mezi Kladnem a Prahou jen zhruba o deset minut?

Příští týden se začne železnice zakousávat do dopravní struktury města Kladna. Rychlodráha to ještě nebude, ale miliardové investice do železničního spojení mezi Prahou a Kladnem přidají na trať druhou kolej. Za tři roky má prý být hotovo z Kladna/Ostrovce do Veleslavína. Druhá kolej oproti současnému času zrychlí vlaky mezi těmito města podle vyjádření odborníků zhruba o deset minut. Má takové zrachlení podle vás význam, je to v rámci takové investice v pořádku?

 

Fortunik

Milan Fortuník, trenér

ANO

Myslím, že důležitější je, že stavba rychlodráhy začala.

 

 Hron

Tomáš V. Hron, herec

ANO

Vzhledem k rozsahu stavebních prací se může zdát zrychlení deset minut málo. Nicméně si myslím, že pro spoustu lidí bude těchto deset minut neocenitelných při každodenních cestách za prací a domů. Dohromady je to minut dvacet. Kladnu tato modernizace jenom prospěje.


Šťastná

Michaela Šťastná, trenérka

ANO

Osobně mi přijde daleko důležitější než jen samotné zrychlení, že díky tomuto projektu dojde k propojení mezi Kladnem, Letištěm Václava Havla a centrem Prahy. Zároveň se zmodernizují stanice i vlakové zastávky.  

 

 Landa

Ludomír Landa, ředitel

ANO

I deset minut je příjemné zkrácení. Hlavním přínosem druhé koleje je ale možnost kratšího intervalu, ten je dosud ovlivněn nutností křižování pouze v nádražích.

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí