První česká medaile v Tokiu má kladenskou stopu

Česko má z olympijských her v Tokiu první medaili. Vybojoval ji dnes dopoledne ve vodním slalomu kanoista Lukáš Rohan. Málokdo ví, že stopu za jeho úspěchem zanechal kladenský rodák, fotbalista kladenského SK a především profesionální kondiční trenér Jan Pechr!

Připravujete soukromé klienty, ale také vrcholové sportovce. V čem je největší specifikum kondiční přípravy vodních slalomářů, oproti ostatním?
Specifická je jejich samotná délka přípravy na sezonu. Ta začíná v listopadu a končí prvními závody, které se konají v květnu. Olympiáda proto nebyla vrcholem naší kondiční přípravy. Mezitím se uskutečnily další důležité závody. Například minulý měsíc poprvé triumfoval ve světovém poháru. A to byl v plné přípravě. Poté jsme už ladili na Tokio.

Na co jste při ladění kladli největší důraz?
Udržovali jsme základní úroveň síly, rychlost, výbušnost a nějaké rotační doplňky. Každé opakování při cvičení musel provádět určitou rychlostí.

Odletěl do dějiště Her s individuálním plánem od vás?
Měl ode mne dvakrát týdně trénink. Spíše jen na udržování. Plán končil pět dnů před závodem.

Postřehl jste při Lukášově finálové jízdě konkrétní výsledek kondiční přípravy?
Co jsem okamžitě postřehl, je práce jeho trenéra a otce v jedné osobě (zdůrazňuje). V porovnání s ostatními předvedl chytrou jízdu. Nebyla brutální, silová jako u některých jeho soupeřů (usmívá se).

 Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí