Kladenští florbalisté trénovali ve Švédsku

Přišel nový trenér, kádr prošel řadou změn a klub se netají ambiciozními plány. A vzhledem k tomu, že kladenští florbalisté touží v nadcházející sezoně po postupu do nejvyšší soutěže, výrazně odlišná je oproti minulým letům i jejich letní příprava. V rámci té dokonce poprvé v historii klubu odletěli na čtyři dny do Švédska, země nejlepšího světového florbalu, aby tu odehráli čtyři přípravná utkání.

„Soustředění ve Švédsku hodnotím velmi pozitivně, ať už po sportovní či organizační stránce. Chtěli jsme tu naši hru vzít opravdu poctivě. Součástí denního programu byly i videoporady, díky kterým se hráčům dostalo zpětné vazby. Myslím, že cíl kempu se naplnit podařilo a po čtyřech dnech jsme odjeli zase o něco silnější po všech stránkách a držíme se našeho hlavního cíle, abychom se dostali do perfektní formy v březnu na play off,“ řekl hlavní trenér Jan Pazdera.

Kanonýři se postupně utkali s juniorským výběrem Siriusu, elitního švédského klubu (výhra 7:3), dále s Hagundou, která usiluje o postup do tamní superligy (5:9), a celky Rosersbergs IK (4:6) a IBK Uppsala Teknologer (3:3). „V závěru soustředění už byla znát na hráčích únava, ale pro nás to byla generálka na ligu se vším všudy,“ ví Pazdera.

Soustředění ve Švédsku a střet s místními kluby byl velkým zážitkem a tréninkem i pro samotné hráče. „Byla to pro nás výtečná zkušenost, protože švédské týmy to mají v hlavě nastavené jinak než kluby v Česku. Nesnáší prohrávat, a když už se jim to stane, jdou do všech soubojů agresivně, na hranici faulů. To je skvělý trénink a může nám do sezony pomoci i v mentální rovině,“ popisuje útočník Vojtěch Pfaur. A přidává: „Já normálně v sobě takovou agresivitu nemám, ale ty zápasy mi ukázaly, že můžu a umím tak hrát taky a že i ustojím ty souboje.“

Ale nešlo jen o herní projev. Tým, který v létě prošel řadou personálních změn, byl spolu čtyři dny. Stmelil se, což je klíčový prvek každého úspěšného kolektivu. Sezonu zahájí Kanonýři 7. září domácím zápasem proti Bulldogs Brno.

-kad-

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí