Kladno si zkušeně povodilo Brod

Český Brod, divizní celek nabitý výbornými fotbalisty, v Kladně pohořel. Trenér SK svůj tým připravil skvěle takticky a společné úsilí vedlo k výhře 1:0 (0:0).

Prvních deset minut se na hřišti v podání Kladna odehrával klasický obrázek. Hosté se dostali do šance, kterou neproměnili a domácí pomaličku zvyšovali tempo své hry. Ovšem tentokrát nečekali do obvyklé šedesáté minuty, nýbrž za to vzali už v prvním poločase. 

V 25. minutě hostující gólman jen se štěstím vyrazil dalekosáhlou bombu Kroutila, kterého vzápětí našel výborným centrem zprava Štoncner, ale další pokus kladenského hrotu zblokovali obránci. Kladenskou nadějnou hvězdičku o chvíli později zastavil v průniku brodskou obranou zdvižený praporek pomezního, jenž mu kuriózně odmával ofsajd po vhozeném autu!

Hosté zahrozili pět minut před koncem poločasu, když ve vápně domácí nepokryli jejich kombinaci. Naštěstí pro Kladno míč před brankovou lajnou vyrazil pozadím stoper Veselý.

Po návratu z kabin měli více ze hry hosté. Kladenští spíše než honbu do útoků volili vyčkávací taktiku, a když získali míč, roztahovali hru a hosty nechali běháním za ním unavit. „Byl to záměr. Dva dny před zápasem jsme se takticky na soupeře připravili a podle toho, jak to nakonec dopadlo, tak dobře,“ smál se po utkání trenér Pihávek. A měl na mysli okamžik, kdy do řad soupeře udeřil samostatným průnikem Šíma. Jeho chytře sledoval Nesládek, kterého krátce předtím pustil trenér na hřiště. Šímu ve vápně zastavili obránci, ale odražený balon právě Nesládek uklidil do sítě.  Cenné vítězství udrželo Kladno ve špici tabulky. O tu se příští neděli utkají v Brozanech, dalším klubem aspirujícím na postup do třetí ligy.

Sestava SK: Tesař – Kalina, Veselý, Rada, Pechr, Štoncner, J. Procházka, T. Procházka, Bořík, Bartoš, Kroutil (střídali: v prvním poločase Šíma za Boříka, v druhém Růžička za J. Procházku, Tóth za Bartoše, Nesládek za Kroutila, Krsek za Štoncnera).

Diváků: 240

Jan Murárik

 

brodsima

Šíma s Nesládkem právě zařizují výhru Kladna...


Počasí Kladno

Předpověď počasí