Pět medailí pro kladenského plavce Zikmunda

Pět startů, 5 x finále a 5 x na stupních vítězů. Tak by se dalo charakterizovat představení Martina Zikmunda ml. z klubu MEDÚZA Kladno na mezinárodně obsazeném 7. kole Českého poháru v plavání, které se konalo již tradičně v Jihlavě. 

V nabitém dvoudenním programu absolvoval Martin celkem deset startů. Na tratích 100 a 200 metrů motýlek, 100 metrů polohový závod, 100 metrů volný způsob a 50 metrů prsa nejprve dopoledne v rozplavbách a odpoledne pak ve finálovém programu. Třikrát dohmátl těsně na druhém místě a od zlata ho dělilo jen několik setin v obou motýlkových disciplínách a na 100 metrů volný způsob.  Na 100 metrové polohovce a 50 metrech prsa pak doplaval třetí, a to jako první z Čechů.  

„Celkové vystoupení považuji za velmi úspěšné i vzhledem k zaplavaným časům. Nyní budeme absolvovat přípravu zaměřenou hlavně na rychlost a připravovat formu na mistrovství republiky, které bude jediným nominačním závodem na mistrovství Evropy. Limity jsou velice tvrdé, ale nikoliv nedosažitelné. Znamenalo by to posunout vlastní osobní rekord o sekundu na 200 metrů motýlek a 0,5 sekundy na 100 metrů. V silách Martina to určitě je, ale musí se vše sejít dohromady, tedy forma i štěstí,“ uvedl trenér Martin Zikmund.

- red - 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí