Marek Tóth: Sřídám, aby si mladí zahráli

Gólem včera pomohl kladenskému SK vyhrát v Dobříši 2:1. Marek Tóth (29) se stává opět pilířem sestavy týmu, který se v divizní skupině B vyhoupl na třetí příčku.

Jak se vám hrálo na zmáčeném terénu?
Zápas se přesunul na umělou trávu, která vypadala v horším stavu, než ta přírodní. Hřiště bylo tak, zmáčené, že jsme čekali, že rozhodčí zápas nedovolí odehrát. Paradoxně špatný terén vyhovoval více nám, než domácím. Oni z první a téměř i jediné vážnější šance dali gól, my jich několik spálili. Dobříš jsme k ničemu nepouštěli.

Minulý zápas, doma, jste na gól přihrál, teď jste ho vsítil. Cítíte se ve formě?
Hraje se mi dobře. Jsem v pohodě.

Přesto vás pravidelně trenér střídá kolem osmdesáté minuty…
Rád pouštím na hřiště naše mládí. Ať kluci získávají zkušenosti. V divizi začínám možná jedenáctou sezonu a takového hráče, který by nás mladé pouštěl hrát, jsme neměli. Nás totiž bylo tak málo, že jsem v devatenácti neslezl ze hřiště (směje se).

Pomáhá vám při hraní, že chodíte několikrát týdně do fitka?
Určitě mi to jako hrotovému útočníku pomáhá v soubojích o míč. Chodím pravidelně cvičit snad deset let a v současné době mám návštěvu fitka jako relax. Chodím do něj vypnout hlavu.

V příštích dvou zápasech vás doma čekají Chomutov a Souš. To je divizní špička. Těšíte se, že se vpředu budete prát s fotbalovou kvalitou?
Těšil bych se, ale asi hrát nebudu. Kolem osmého října bude partnerka rodit a já u toho chci být. Kvůli tomu omezím tréninky a vypustím návštěvy fitka. Nerad bych někde kvůli sportu chytil covid a měl zákaz být u porodu…

Jan Murárik

umelkapovodou
Zápas v Dobříši se hrál na téměř neregulérní umělce

nahytoth
Fotbalovou kvalitu Marek Tóth posiluje cvičením ve fitku


Počasí Kladno

Předpověď počasí