Hřebeč vstupuje do A - třídy s respektem, ale ráda by hrála na špici

Fotbalisté SK Hřebeč absolvují v sobotu od 10.15 hod. premiéru ve středočeské A-třídě domácím utkáním s loni druhým týmem tabulky – Podlesím.

V kádru nováčka došlo v letním období k několika změnám – odešli: Ladislav Moravec – SK Kročehlavy a Tomáš Procházka – Dobřejovice (III. třída Praha – východ), přišli: Josef Pinkas (Nučice), Ondřej Stříbrský (Motorlet) a Lukáš Křenek (Libušín) do pole, do branky pak Filip Gibiš (Unhošť) a Jakub Pejša (Slovan Kladno). Podle trenéra Adama Kindla se podařilo kádr rozšířit a posílit, nicméně podle jeho slov nemusí být výčet konečný: „Ještě pracujeme na dvou hráčích – jedním je zahraniční hráč, tam se nám to snad povede administrativně dotáhnout do soboty, u druhé posily ještě nebudu nijak konkrétní“. K ostatním pohybům dodal: „S posílením jsme spokojeni, podařilo se nám každou řadu zkvalitnit, jen Ondra je momentálně zraněný, to je pro nás ztráta, jevil se velmi dobře. Na brankářském postu jsme plánovali posílit o jednoho brankáře na pozici dvojky, ale zranění Zajíčka nám situaci zkomplikovalo, a proto jsme se rozhodli nejít do nejistoty a sehnat ještě Filipa Gibiše, abychom neřešili, že nemáme brankáře na mistrák. Odchody byly oba očekávané, Tomáš už minulou sezonu nehrál a i přes nabídku pokračovat u nás v B týmu se rozhodl odejít, což naprosto chápeme. Nijak jsme mu nebránili, přece jen to má 60 kilometrů a jezdit kvůli III. třídě takovou dálku každý týden několikrát? To by se nechtělo nikomu. Láďa upřednostnil přesun za svým bratrem na Kablovku, což při jeho pracovním vytížení také musíme respektovat. Oběma bych rád za roky ve Hřebči poděkoval a popřál mnoho dalších úspěchů v nových týmech!“

Ambice nováčka nechtěl trenér příliš sdělovat, ale přece jen uvedl: „Jdeme do neznáma, víme, že Podlesí i Černolice oslabily o nejlepší hráče (Šultes resp. Slepička), proto tipuji za největšího favorita asi Votice. Uvidíme, co všichni nováčci soutěže, je jich opravdu hodně, dobře vypadají jak Kosoř, tak Tochovice. Bude to vyrovnané, my doufáme, že se nám povede adaptovat výkonnost na tuto soutěž. Chtěli bychom hrát špičku, ale záleží to na mnoha faktorech, především na zdraví hráčů, jelikož jdeme do sezony -3, a to je opravdu dost. Když bude Klavík fit, tak bychom o špičku hrát měli!"

- ada -


Počasí Kladno

Předpověď počasí