Kladno získalo povinné tři body

Kladenský SK porazil rakovnický Tatran 1:0 (1:0) a zůstává ve hře o postup do třetí ligy.

Zápas na solidním trávníku se nesl ve znamení větší fotbalovosti domácího celku. Ovšem chybělo více gólové radosti. Šímovu hlavičku vytáhl gólman na čáře, sólo Čížka skončilo na tyči, cestu do sítě nenašly ani hlavičky Šímy, Suchého či Kroutila. Tři body tak zůstaly doma po rohu a přesnější hlavičce Hanzlíka z 30. minuty prvního poločasu, a jak už je v kladenském týmu obvyklé, také díky výbornému výkonu gólmana Tesaře.

Rakovnický boj o záchranu podle výkonu na SK bude zřejmě odsouzen na souboje s týmy ze spodku tabulky.

Kladno má nyní na programu dohrávku v Úvalech  (středa, 4. 4.).

"V prvním utkání na trávě jsme se chvíli hledali. Mrzí nás, že jsme se více neprosadili ze standardních situací, které nám šly," uvedl trenér Jan Pejša.

SK: Tesař - Bartoš, T. Procházka, Suchý, Kalina. Borák, Čížek, Hanzlík, Šíma, Nesládek, Kafka (Kroutil, V. Procházka, Kalousek, Richter, Tóth, Kleinmond).