Hostouň vyhrála popáté v řadě

Hostouňský Sokol se výhrou nad Českým Brodem 2:1 (0:1) dostal v divizi na vytoužené druhé místo.

Úvodní gólové šance ukončila kvůli ofsajdu píšťalka rozhodčího. U hostů to byla do dvacáté minuty jediná příležitost vstřelit branku. Domácí je totiž k ničemu kloudnému nepustili. To až o šest minut později. Stačil jeden dobře hozený aut, střela z otočky a Brodští vedli. A poté znovu na sokoly platilo "zaparkovat bílomodrý autobus" před velké vápno. Domácí si s přehuštěnou obranou nevěděli rady.

Poradili si hned po změně stran. Charvát ve dvaapadesáté minutě poslal po zemi míč k bližší tyči, kde to měl Kabele jak na podnose. Hostouň zabrala a odměna za tři body přišla v třiaosmdesáté minutě, kdy všem utekl Hájek, obhodil si gólmana a trefil prázdnou branku. Mohl přidat i pojistku, ale sám proti gólmanovi podruhé cestu do sítě nenašel.

Sokolové v příštím kole jedou do Neratovic.

Sestava Sokola: Kudrna  (Pettík) - Charvát, Trapp, Hanušík, Vašák, Marek, Kabele, Patarocha, Gajecký, Kulhavý, Hájek  (Dukát, Dunderovič, Věchtík, Kolmistr).