Kladenští fotbalisté v generálce vyhráli

V posledním přípravném duelu před začátkem jarní části divize vyhrál SK Kladno na hřišti Aritmy Praha 2:1 (0:1).

Jestli chcete dát Kladnu gól, soustřeďte se na první minutu zápasu. Už poněkolikáté totiž pustili kladenští hráči v téhle hrací době soupeře do vedení. Aritma jen využila menší kladenské koncentrovanosti a po rohu otevřela skóre. "Povrch hřiště byl katastrofální. Něco podobného jsem jako brankář zažil několikrát ve čtvrté třídě," uvedl Jaroslav Šíma, věrný fanoušek SK.

Ve druhém poločase nejprve srovnal parádní střelou z první Čížek, po něm vystihl Šíma špatnou rozehrávku Pražanů a míč poslal podél gólmana. Tempo hry polevilo a v mrazivém počasí kladenské fanoušky zřejmě nejvíc rozehřál samostatný únik Šímy, kterému přistrčení soupeře znemožnilo navýšit vedení o dvě branky. "Mně se zápas líbil. Měl spád a několik pěkných fotbalových akcí, zvláště ze strany Kladna," komentoval duel náš volejbalový expert a rovněž věrný fanoušek modrobílých Luboš Maršoun.

Kladenští sehrají příští sobotu dopoledne úvodní jarní kolo v Neratovicích (10.15).

Sestava Kladna: Tesař (Vokoun) - Kalina, Suchý, Hanzlík, Borák, Pospíšil, Pechr, Holub, Šíma, Čížek, Kraus, Richter, Abrham, Bartoš).