Litvínov vyhnal Godlu z brány

Poslední utkání před reprezentační pauzou kladenští Rytíři nezvládli. Na ledě litvínovské Vervy prohráli 1:4 (0:0, 0:0, 1:4). 

Famózní gólman Godla držel čisté konto a tím i kladenské naděje na body až do 47. minuty. V dalších dvou se obranná hra rytířů rozsypala a Litvínov čtyřmi slepenými góly kladenského gólmana z brány vyhnal. 

První branka padla z přesilovky, za necelé dvě minuty za Godlou zazvonila tyč a z další střely se podruhé rozvlnila kladenská síť. Na třetí přesný zásah Vervě stačilo hrát zhruba třicet vteřin. A čtvrtá branka už skvělého Godlu z brány vyhnala. Takovou smršť gólů v pěti minutách hry možná zažil naposled jako žáček... 

Cikánek, který musel do brány místo svého kolegy, už nekapituloval. Čestný úspěch hostí zaznamenal O´Donnell v početní převaze. Absence čtyř útočníků základní sestavy, Jágra, Réwaye, Valského a Jelínka, je pro Rytíře až příliš citelná. Ti mohou v příštích deseti dnech jen doufat, že se z nich především Jágr vrátí na led hned příští utkání. To sehrají rytíři po reprezentační pauze ve středu 18. prosince v Třinci (17.00 hod.). 

Branky a nahrávky: 47. Jarůšek (Jánošík, Kašpar), 49. Petružálek (L. Doudera, F. Lukeš), 49. Jarůšek (Mahbod, M. Hanzl), 51. Myšák (T. Pavelka) – 59. O'Donnell (Austin, Nash)

HC VERVA Litvínov: Janus (Zajíček) – Jánošík (A), L. Doudera, Kudla, T. Pavelka, J. Říha, Kubát, Baránek – Petružálek, V. Hübl (C), F. Lukeš – Mahbod, M. Hanzl (A), Jarůšek – Myšák, J. Mikúš, Kašpar – Válek, Helt, Trávníček.

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Austin, Nash, Lakos, Zajíc, Zelingr, Kehar (A), Romančík – Zikmund, Stach, Bílek – O'Donnell, T. Kaut (A), Hajný – Strnad (C), Machač, Redlich – Š. Bláha, Melka, O. Bláha.

Jan Murárik

Foto: archiv


Počasí Kladno

Předpověď počasí