Rytíři pokořili pardubické Dynamo

Kladno potvrdilo výhrou v Pardubicích 4:3 v prodloužení (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0) stoupající formu.

Naposledy Rytíři vyhráli venku za dva body na začátku listopadu. Brankář Godla udržel na východě Čech čtvrtou třetinu bez inkasované branky v řadě. Kapituloval až po 88 minutách s čistým kontem v početním oslabení rytířů. Ovšem v té chvíli už Kladno vedlo o tři góly a ještě po druhé periodě drželo naději na tříbodový zisk.

Přišlo o něj v úvodu posledního dějství opět v oslabení. Pardubice měly více šancí, ale rytíři zápas ubránili do prodloužení. V něm trefil dva body Austin, elitní střelec mezi kladenskými beky.

Olomouc prohrála v Liberci a v tabulce spadla pod Kladno na jedenáctou příčku. To má nyní na olomoucké „kohouty“ dvoubodový náskok. Osmý Zlín zvítězil za dva body v Brně a drží před kladenským klubem náskok čtyř bodů. Na deváté místo sestoupil Hradec Králové a je tři body před rytíři. Ti další utkání sehrají příští týden v pátek doma proti Plzni (18.00 hod.).

Branky a nahrávky: 28. J. Zdráhal (D. Kindl), 33. Poulíček (Kusý), 41. Mandát (Mikuš, Tybor) – 14. O'Donnell, 20. Stach (Melka, Nash), 25. Melka (Stach), 64. Austin (Zikmund).
HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Kantor) – J. Kolář (C), J. Zdráhal, Eklund, T. Voráček, Mikuš, Ivan, Hrádek – Svačina, Mandát (A), Tybor – Machala, Harju, D. Kindl – Látal, Poulíček (A), Blümel – Kusý, R. Vlach, Jenyš.
Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Romančík, Barinka (A), Zajíc – Strnad (C), Vampola, Redlich – Zikmund, Machač, Hovorka – Melka, Stach, Š. Bláha – O' Donnell, T. Kaut (A), Hajný.
Diváci: 9357.