Slovensko ukončilo extraligu. David Růžička se chystá do Kladna

Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Zatímco v Česku se extraligové zápasy odložily, na Slovensku kvůli hrozbě koronaviru sáhli po radikálním řešení a hokejovou extraligu okamžitě ukončili. Kladenský rodák, toho času obránce Košic, se chystá k návratu do Kladna.

Překvapilo vás v Košicích tak rázné ukončení soutěže, nebo jste jako hráči tušili, že se k tomu schyluje?
Za sebe řeknu, že překvapilo. Co vím, tak vedení Košic chtělo soutěž dohrát. V nadstavbové části scházelo dohrát dvě kola a pak bylo na programu play off. Cítili jsme, že máme úspěšný tým, který po dvou čtvrtfinále tentokrát může dojít dál. Měli jsme šanci jít do vyřazovacích bojů i z druhého místa. S týmy z první šestky měly Košice pozitivní bilanci, takže jsme si hodně věřili…

Dala se celá soutěž dohrát třeba bez diváků v ochozech, jako to vyzkoušela extraliga v Česku?
Ta dvě zbývající kola by se bez diváků dohrát jistě dala. Ale play off bez plných tribun je o ničem. K výkonu plné burácející ochozy potřebujete. Bez diskuzí vám zvednou výkon. Díval jsem se na zápas Hradce s Karlovými Vary a bylo divné, když z televize slyšíte, co si kluci na ledě povídají, protože hráli před prázdnými tribunami. Hrát soutěž bez lidí nemá význam.

Jak vnímáte koronavir na Slovensku?
Osobně z něj strach nemám. Věřím, že jsem natolik zdravý, abych s ním neměl problém. Na Slovensku obecně jsem zaznamenal mírnou paniku, v Košících je ale klid. Přesto bych rád už byl doma v Kladně. Musím si ale ještě vyřídit nějaké věci a také čekám, kdy nás klub pustí.

Přemýšlíte, kde zahájíte příští sezonu?
Nějaké nabídky jsem přes svého manažera zaznamenal, cítím zájem i z košického klubu. Chci hrát tam, kde to z mého pohledu bude mít význam.

Třeba pomoct Kladnu do extraligy?
Kladno by nejprve muselo o mě vůbec projevit zájem. Je mi hrozně líto, že se spadlo. Když kluci nahráli patnáct bodů na posledního, myslel jsem si, že sezonu dohrají v pohodě. Bohužel nestalo se a poslední zápas o tom až tak moc nerozhodl. Cítím s kluky, co to v Kladně zažili podruhé. Rozdíl mezi námi tenkrát a současnou partou byl v tom, že my jsme měli šanci všechno zachránit v baráži…

Jan Murárik
Foto: HC Košice

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí