Rytíři vezou ze Sokolova dva body

Kladenští hokejisté zvítězili v Sokolově po samostatných nájezdech 4:3 (1:1, 1:1, 1:1).

Domácím v sestavě chyběli útočník Tůma, juniorský reprezentant Gut i brankářský talent Hamrla. Přesto hráli s favorizovanými rytíři naprosto vyrovnanou partii. Byli to oni, kdo otevřel skóre utkání. Ve vlastním oslabení ujel přes polovinu hřiště Kadeřávek a překvapivě z úhlu překonal Košarišťana. Vyrovnání hosté stihli v závěru své přesilovky. Před brankou Baníku roztočili kolotoč, na jehož konci stál Hajný. V jeho podání to byl druhý gól v řadě.
V druhém dějství šli do vedení znovu baníkovci. Rytířům se nepovedlo založit útok, domácí hráči jim vzali puk a chybu potrestali. Takřka to samé předvedli o několik minut později hráči Sokolova. Tentokrát se mezi střelce zapsal Račuk. Baník v té době měl více ze hry a jen branková konstrukce zabránila, aby kladenský tým neodjížděl do kabin s minusovým skóre. Poměr střel na branku vyzněl lépe pro Severočechy (24:20).
Třetí třetina nabídla znovu vedoucí gól Sokolova. Košarišťan kapituloval po náhodném odrazu puku od brusle. K vyrovnání zavelela Plekancova lajna. Kladenská hokejová legenda perfektně našla přihrávkou čepel Melkovy hokejky. Ovšem Košarišťan si neodpočinul. Výtečně vychytal dvě tutovky. Na druhé straně netrefil puk před prázdnou klecí Guman. V závěru základní hrací doby měli hosté výhodu dvojnásobné přesilovky, ovšem utkání se přehouplo do prodloužení. V něm fanoušci sledující přímý přenos u počítačových monitorů branku neviděli. V samostatných nájezdech rozhodl kladenský Filip.
Příští středu rytíři hostí Šumperk (18.00 hod.).

Branky a nahrávky: 12. Kadeřávek, 22. Vrána (Jiskra, D. Zeman), 47. T. Rohan (Kropáček) – 15. Hajný (Šapovaliv, Š. Jelínek), 27. Račuk (Pitule), 51. Melka (Plekanec, S. Zacharčuk).

HC Baník Sokolov: Cichoň (Krbeček) – Kadeřávek, D. Zeman, Sýkora, Houdek, A. Rulík, Klejna, Klodner – Šik, Kverka (A), M. Kadlec – Osmík, Vildumetz, Prymula – Kropáček, T. Rohan (C), Švec – Konečný, Vrána, Jiskra.

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Frye, S. Zacharčuk, Zelingr, Kehar (A), V. Sorokin, Ticháček, Štochl – Guman, Plekanec (C), Melka – Račuk (A), Pitule, Hlava – Hajný, Filip, Kubík – Šapovaliv, Š. Jelínek.