Za osm minut měli Rytíři jasno

Rytíři Kladno v Chance lize porazili na domácím ledě Prostějovské Jestřáby 4:2 (3:0, 0:1, 1:1). V tabulce patří Rytířům druhá příčka.

O třech bodech rozhodli domácí v úvodních osmi minutách první třetiny. Hned po začátku utkání se po Jágrově přihrávce trefil Guman. Druhý gól a druhá asistence hráče, který v pondělí slavil 49. narozeniny! Tentokrát z jeho asistence těžil Plekanec. O čtyři minuty později si Kladno vychutnalo jestřáby ještě v přesilové hře.
Z tak rychlého přídělu se hosté trochu vzpamatovali až ve druhém dějství. Rytíři pak netrefili prázdnou bránu a spálili další slibné příležitosti. Hosté v poslední periodě využili přesilovou hru a utkání zdramatizovali. A k vyrovnání dostali velkou šanci pět minut před poslední sirénou, když sudí vyloučili Plekance. Ovšem ve vlastním oslabení ujel Machač a bylo po jestřábích nadějích.
V sobotu hraje Kladno v Benátkách nad Jizerou (17.00 hod.)

Branky a nahrávky: 1. Guman (Jágr, Frye), 4. Plekanec (Kubík, Jágr), 8. Melka (Račuk, Marosz), 56. Machala (Snuggerud) – 27. M. Novák (Žálčík, T. Kaut), 45. M. Novák (Ouřada, Chlán).

Rytíři Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, S. Zacharčuk, Snuggerud, Kehar (A), Suchánek, Zajíc – Kubík, Plekanec (C), Jágr – Guman, Marosz, Račuk (A) – Hlava, Pitule, Melka – Hajný, Filip, Machala.

LHK Jestřábi Prostějov: Wolf – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, P. Krejčí, Kellner – Mrázek (A), Bartoš, Gago (A) – Žálčík (C), T. Kaut, M. Novák – Ouřada, Chlán, Hrníčko – Podlaha, Vachutka, T. Jandus.

ilustrační foto: rytirikladno.cz