Tohle není dobré. Vítkovice kladenským Rytířům odskočily...

Kladenští Rytíři padli na ledě Vítkovic 1:2 (0:2, 1:0, 0:0). Ostravané, které rytíři v tabulce stíhali, tak kladenskému klubu odskočili o další body.

V úvodní třetině přehrávaly svého soupeře Vítkovice, ve druhé rytíři. Také poměr střel mezi tři tyče 18:18 za čtyřicet minut hry vypovídal o vyrovnaném souboji. Jen na skóre vedli domácí. V první minutě gólman Bow nesmyslně sekl soupeře holí a Ostravané hned první přesilovku proměnili. Další branku přidali také poměrně snadným způsobem. Bez atakování projeli Bondra s Kalusem útočnou třetinou a zasunuli pohodlně puk za Bowa...
Ve druhé periodě hosté zkusili přidat na obrátkách a Moravany zaskočili. Snaha o vyrovnání jim ovšem vyšla jen napůl. Ze všech pokusů se totiž ujala jen Pituleho pěkná střela pod břevno. A protože si v posledním dějství fanoušci góól! nezakřičeli, zopakovali soupeři výsledek z prvního kola.
V tabulce zůstává Kladno na předposledním místě, šest bodů před posledním Zlínem a pět bodů za třináctou příčkou.
V neděli hostí rytíři na ledě v Chomutově tým Motoru České Budějovice (16.00 hod.). V den utkání stojí lístky od 170 do 250 Kč, v předprodeji jsou ve všech kategoriích o dvacet korun levnější.

Branky a nahrávky: 2. J. Hruška (Marosz), 19. M. Kalus (R. Bondra, Dej) – 29. Pitule (M. Beran, Ondřej Bláha)
HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – L. Krenželok (A), Marosz, Svačina – Roberts Bukarts, J. Hruška (A), Fridrich – M. Kalus, Dej, R. Bondra – J. Krejsa, Chlán, Bernovský.
Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Kehar, Dotchin (A), Donaghey, J. Suchánek (A), K. Wood, Baránek, Nilsen – Hlava, Plekanec (C), Jágr – Dvořáček, A. Kubík, Kristo – Račuk, Filip, Melka – Ondřej Bláha, Pitule, M. Beran.
Diváků: 5 695.