Kladno se k dostihům nadechlo pozdě. Tři rychlé góly na Spartu nestačily

Sparta Praha vs. Rytíři Kladno 5:3 (1:0, 3:0, 1:3). Poslední tým extraligové tabulky Mladá Boleslav se třináctému Kladnu přiblížil na rozdíl tří bodů... Dvanácté Vítkovice odskočily rytířům o osm bodů.

Největší kladenskou šanci v úvodní periodě neproměnil Melka ve vlastním oslabení. Mohl vsítit druhý gól v početním oslabení rytířů v této sezoně. A co Kladnu nejde také delší dobu, jsou konce třetin. Sparta se sice v prvním dějství prosadila jen z přesilovky, ale právě v jeho závěru. „Měl jsem to zakončit lépe. Nedá se nic dělat, musíme jet dál. Oni dali náhodný gól...“ konstatoval o přestávce Antonín Melka.
Jaromír Jág sehrál dnes 2515. utkání ve své profesionální kariéře a zařadil si ho mezi ty méně šťastné. Do kladenské sítě se totiž ve druhé třetině začaly sypat góly jeden po druhém. Sparťanskou lekci z produktivity na chvíli zastavila tyčka Brízgalovy brány. Gólman přitom byl jediný, kdo z týmu rytířů zasloužil pochvalu za nespočet skvělých zákroků. Počet střel ve druhé periodě - 17:4.
Sparťanskou exhibici narušil gólem bývalý sparťan Martin Procházka. Osmnáctou asistenci si přitom připsal bek Ticháček a završil tím svůj čtyřiadvacátý kanadský bod. Takovou bilanci by mu mohl závidět nejeden extraligový útočník. Gól na chvilku spustil kladenskou kanonádu. Ovšem přišla pozdě...
Rytíři se ve čtvrtek představí na ledě Liberce (18.00 hod.).

Branky a nahrávky: 19. Sobotka (Kempný, Řepík), 25. P. Kousal (Řepík), 26. Chlapík (Forman), 36. Sobotka (Kestner, Kempný), 47. Krejčík (Forman) – 47. M. Procházka (Ticháček), 48. Hejda, 49. Smoleňák.
HC Sparta Praha: Kořenář (Cichoň) – Moravčík, Krejčík, Němeček, Irving, Kempný, Mikliš, T. Tomek – Řepík, Sobotka, P. Kousal – Forman, Horák, Chlapík – Buchtele, Lajunen, Kestner – Mužík, Konečný, Hauser.
Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Hejda, Dotchin, Babka, Ticháček, Slováček, Veber – Kusý, Klepiš, Tralmaks – Jágr, Pytlík, Strnad – Melka, M. Procházka, Bláha – Jarůšek, Smoleňák, Sideroff.
Diváků: 12 707.

Grafika: Sparta Praha