Nepoučitelní Rytíři. Plzeň k výhře využila jejich vyloučení

Škoda Plzeň vs. Rytíři Kladno 7:2 (1:2, 3:0, 3:0). Kladno se i díky dnešní prohře Mladé Boleslavi drží stále na předposlední příčce.

Rytíři prožili v Plzni snovou první třetinu. V jediné minutě šli zásluhou kapitána Smoleňáka do vedení a zdálo se, že také druhé utkání sezony na ledě Plzně vyhrají. Tak dobrý dojem po úvodní periodě zanechali.
Vše si, jak je pomalu u nich zvykem, pokazili častým vysedáváním na trestné lavici. V druhé periodě hráli totiž téměř dvě minuty ve třech a domácí skóre otočili ve svůj prospěch. Také v dalším vývoji duelu dostávali hosté branky v oslabení... Pro zajímavost: Plzeň v druhé periodě přestřílela rytíře v poměru 18:3! V závěrečném dějství opět vynikly domácí přesilovky a Kladno si odvezlo gólový příděl...
V neděli rytíři přivítají Mounfield (17.00 hod.). Utkání se hraje v přímém přenosu České televize.

Branky a nahrávky: 12. Lev (Söderlund, Hrabík), 31. Indrák (Söderlund), 34. Holešinský (Schleiss, Söderlund), 37. Rekonen (Holešinský, Zámorský), 46. Indrák (Lev, Söderlund), 51. Mertl (Zámorský, Holešinský), 53. Rekonen (Holešinský, Zámorský) – 14. Smoleňák (Ticháček, Klepiš), 14. M. Procházka (Smoleňák).
HC Škoda Plzeň: Pavlát (Hlavaj) – Skok, Zámorský, Laakso, Dujsík, Kvasnička, Piskáček (A) – Pour, Lev (A), Rekonen – Holešinský, Mertl, Schleiss (C) – Söderlund, Indrák, Matýs – Hrabík, Jansa, Straka.
Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Babka, Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Jarůšek, Pytlík, Jágr – M. Procházka, Melka (A), Smoleňák (C) – Sideroff, Vimmer, Bláha.
Diváků: 7054.