Kladno opět Mountfield neporazilo

Rytíři Kladno vs. Mountfield Hradec Králové 1:2 v prodloužení (1:0, 0:1, 0:0). Kladno se od poslední Mladé Boleslavi bodově nevzdálilo. Stále je mezi nimi rozdíl tří bodů.

Rytíři před utkáním angažovali lotyšského brankáře Marekse Martense, ale ten si musí na svů první start za Kladno kvůli administrativním povinnostem počkat.
Kdyby se extraliga začala hrát před sedmi koly, byly by oba dnešní týmy na posledních místech. Hradec Králové za uplynulých sedm zápasů totiž vyhrál jen nad Kladnem a rytíři v posledních devíti kolech zvítězili také jenom jednou...
Zato poprvé v této sezoně vyhráli nad Hradcem Králové úvodní třetinu. „Pro nás je tohle hodně důležitý zápas. Nechceme skončit poslední,“ uvedl po první periodě střelec gólu Deven Sideroff.
Jeho tým sice šel brzy do dvoubrankového vedení, ovšem rozhodčí gól neuznali. Jakoby tím polili domácí vařící vodou. Hosty verdikt povzbudil a ti se v přesilové hře dostali k vyrovnání. U toho také brankový příděl dnes zůstal. Tedy v základní hrací době. Rytíři neporazili Hradec Králové v této době už sedm utkání v řadě. V prodloužení Pytlík neproměnil vyloženou šanci a na druhé straně přišel trest...
V pátek jedou Rytíři na led Mladé Boleslavi k nejdůležitějšímu zápasu dosavadního vývoje základní části extraligy.

Branky a nahrávky: 3. Sideroff (Bláha, Ticháček) – 32. Pavelka (Jergl), 62. Lalancette.
Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Ticháček, Hejda, Veber, Slováček, Voráček, Martenet – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Jágr, Pytlík, Jarůšek – M. Procházka, Melka (A), Smoleňák (C) – Bláha, Babka, Sideroff.
Mountfield HK: Lukáš (Laurikainen) – Kalina, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs – Šťastný, Miškář, Estephan – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Lalancette, Jergl (A) – Zachar, Pilař, Eberle (C) – Chalupa.
Diváků: 2289.