Tomáš Havlín: Je to obrovský zážitek hrát po boku Jaromíra Jágra

Liberecký odchovanec přišel Rytířům pomoci na hostování z Benátek.

Jak hodnotíte zápas proti Litoměřicím?
Moc kladně se to nehodnotí. Prohráli jsme a je to škoda, protože nám ty body chybí. Ale koukal jsem, že i Přerov prohrál, který byl těsně pod námi. Mohli jsme bodově odskočit a zlepšit si pozici, ale nedařilo se nám.

Jak se hraje v týmu, kde je i Jaromír Jágr?
Jarda má zkušenosti a týmu hodně pomůže. Popisuje nám situace a jak k nim přistupovat. Rozhodně nás neřídí. Jsou to rady od zkušeného hráče. Pro mě je obrovský zážitek hrát po boku Jardy. Když jsem byl malý, koukal jsem na něj a v tu dobu už to byla obrovská hvězda. Na druhou stranu se z toho člověk nesmí nechat rozhodit. Je důležité, abychom ho brali jako dalšího spoluhráče.  Samozřejmě, v šatně je to osobnost, ale na ledě další spoluhráč. Musíme si držet hlavu v klidu, jinak nám to bude svazovat ruce na ledě a budeme nervozní.

A jak to máte s Libercem?
Momentálně trénuji v Liberci. Na předzápasové tréninky jezdím do Kladna. Liberec je prioritní v tom, že má přednost, když mě bude chtít do zápasu. Do Kladna jsem přišel proto, abych byl v tempu a připravený na rozhodnutí z Liberce. Kdybych zůstal v Benátkách, tak bych po 24. 2. (skončení sezony) jen trénoval. Pro mě je to jedině plus, že mám šanci si zahrát play off ve výborným klubu s šancí dojít hodně daleko.

Nikola Kroupová

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí