Rytíři podlehli na nájezdy

Kladenští hokejisté měli v normální hrací době blízko k vítězství, ale nakonec prohráli s Energií po nájezdech 1:2 (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1).

Úvodní vhazování sice vyhráli hosté, ale díky špatné rozehrávce mohlo jít Kladno hned v úvodu do vedení. Oba celky předváděly velmi rychlý a kvalitní hokej, ale do konce prvního dějství se diváci branky nedočkali.

I ve druhé třetině měli Rytíři velké šance. Na druhé straně Vary nevěděly jak vyzrát na vynikajícího Cikánka. Hosté se dostali do převahy v přesilové hře, kterou potrestat nedokázali. Oba brankáři si tak po čtyřiceti minutách drželi čisté konto.

V poslední dvacetiminutovce bylo o nervy postaráno. Domácí se tlačili k první brance zápasu, ale štěstí dnes na jejich straně příliš nebylo. Rytíři přece jen prolomili smůlu a Tomáš Redlich vstřelil gól poté, co jeden z karlovarských hráčů zůstal ležet na ledě. Hosté v poslední minutě vyzkoušeli hru bez brankáře a 16 vteřin před koncem stav vyrovnali.

Na nájezdy Kladno vsadilo na Kopřivu v brance, ale to k vítězství nepomohlo.

Desáté kolo baráže odehrají Rytíři v úterý 17. dubna venku proti Energii od 17.30 h.

Branky a nahrávky: 55. T. Redlich (D. Štich) – 60. O. Beránek (D. Krejčí), s.n. V. Skuhravý, Balán

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich, Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák, Matula – Redlich, Kaut, Kružík – Kloz, Kubík, Tůma – Hořava, Machač, Zikmund – Strnad, Přikryl, Pekr.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Novotný) – Podlipnik, Šafář, Rohan, Plutnar, Krejčí, Kovačevič – Šik, Rachůnek, Balán – Flek, Beránek, Gríger – Kohout, Vachovec, Skuhravý – Rulík, Stloukal, Kverka, Vrdlovec.

Diváci: 4 526

Nikola Kroupová

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí