Rytíři postoupili do baráže!

Dukla Jihlava - Rytíři Kladno 2:4 (1:2, 0:1, 1:1). Pojistku postupu do vytoužené baráže dala rytířům dvojice hvězd Plekanec s Jágrem. 

Kladno svojí aktivitou nutilo domácí k chybám. Svedlund ani Strnad své úniky neproměnili, Jelínek trefil konstrukci. To bylo v době, kdy Dukla už vedla. Ale rytíři přeci jen góly v úvodním dějství vsítili. Nejprve Melka, který chytil v play off formu jako hrom, dorazil Kubíkův pokus a po něm si Strnad spravil chuť, když ho předtím skvělou přihrávkou našel Říha. Zápas tím dostal podobný vývoj jako čtvrté utkání v Kladně. Střely na branku 17:13.

Rovněž ve druhé třetině Jihlavští stříleli více než hosté (26:21), ovšem přesnější mušku stále nemohli najít. Jak na to jim v přesilové hře ukázal Nash. Zimním stadionem se na konci druhé třetiny ozýval pískot. Vítěz základní části Chance ligy měl posledních dvacet minut utkání, aby ho umlčel a v neděli se ještě jednou podíval do Kladna. 

Jihlavské fanoušky uklidnil hned po návratu z kabin bombou z kruhu Skořepa. Hosté pak šest minut odolávali velkému tlaku. Vymanila je z něj až Jágrova branka z Plekancovy přihrávky. A byla pojistkou vytouženého postupu Kladna do baráže. Rytíři poprvé po sestupu do první ligy nechali v play off Jihlavu za sebou! 

Baráž ve složení Chomutov, Pardubice, České Budějovice a Kladno začíná 29. 3. a končí 23. 4. posledním dvanáctým kolem. 

Branky a nahrávky: 10. Harkabus (Čachotský), 41. Skořepa (Pekr) – 11. Melka (Kubík, Vampola), 18. J. Strnad (J. Říha), 31. Nash (Plekanec, Vampola), 47. Jágr(Plekanec)

HC Dukla Jihlava: Honzík (Brož) – J. Pohl, Štebih, Matějíček, Kajínek (A), J. Holý, Suchánek, Půža – Pekr, Skořepa (C), Hrníčko – Anděl, Čachotský, Harkabus – Bezúch, A. Zeman, Jiránek (A) – Osmík, M. Hlinka, Klíma. 

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Kehar, Říha, Zajíc, Nash, Hořava, Lakos, Hajný – Jágr (A), Plekanec, Redlich – Melka, Vampola (A), Strnad (C) – Jelínek, Machač, Svedlund – Kružík, T. Kaut, Kubík.

Diváků: 5 644

-red-

Foto: Jiří Hokův

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí