Léčba Fortunikem stačila jen na bod

Kladenští volejbalisté prohráli doma s Ostravou 2:3 (22:25, 25:20, 25:20, 26:28, 8:15).

Úvodní sadu domácí trestuhodně prošustrovali. Vedení o dva na dvacátém bodu se prostě ztrácet nesmí... Ostrava v závěru setu dominovala servisem a Kladenští orli měli v tu dobu hůře přihráno. Trenéři sáhli po výměně. Van Haarlema na postu nahrávače vystřídal Fortuník a útok domácich se zvedl. Léčba Fortunikem fungovala. Moravané ztratili na jistotě a několik důležitých smečí vyházeli mimo lajny. "To už si vzít nenechají," poznamenal Petr Kadeřábek, sporťák Radiožurnálu v závěru čtvrté sady. V ní se odehrávalo drama. Tři mečboly utekly Kladnu mezi prsty, do čtvrtého ho Ostrava už nepustila. Zklamaným orlům se poté zkrácený set uhrát do koncovky nepovedlo.

V dalším kole jede Kladno do Českých Budějovic. Příští domácí zápas hrají orli v sobotu 7. prosince se Zlínem.

Sestava orlů: Vemič, Zajíček, Hýský, Sobotka, Okošanovič, van Haarlem, libero Moník  (Mikulenka, Kuboš, Vostárek, Fortuník, Wallisch).

Diváků: 482 (mnozí využili již tradiční nabídky vstupu zdarma se vstupenkou na hokejový zápas Rytířů).