Orel Moník: Do Rumunska letíme vyhrát

Milan Moník prožil v sobotu zvláštní utkání. Určitě ne kvůli výhře nad Zlínem. Ta se ostatně od Kladenských orlů čekala. Po letité pauze totiž znovu nastoupil na postu smečaře... 

Co vedlo k výhře nad Zlínem?
Málokdo ví, že v utkání Hýza (smečař Hýský, pozn. red.) hrál v horečce. A hrál výborně. Semkli jsme se a to si myslím hlavně vedlo k vítězství. Odehráli jsme zápas se vztyčenou hlavou.

Fanoušci viděli extraligovou raritu, když jste místo na svém postu libera nastoupil od začátku duelu na smeči a posléze jste se na libero vrátil. Jako hráč, který smí útočit, jste nad sítí takřka nekazil a ze servisu jste zařídil důležité body. Nechcete na smeči hrát častěji?
Byl jsem trochu nervózní, protože na smeč jsem se vrátil po třech letech (směje se). Upřímně se přiznávám, že jeden zápas na smeči mi úplně stačil. Bolelo mě z toho celé tělo. Asi se tomu podruhé budu snažit vyhnout. Smečování si nechám na léto na beach a antuku. 

Teď vás čeká evropský pohár. S jakou náladou letíte do Rumunska?
S vítěznou (bojovně). Letíme tam vyhrát. Zjišťovali jsme si o soupeři dost informací a víme, že je v našich silách ho porazit. Stejně jako proti Zlínu se musíme obejít bez účka Okošanoviče. Je to pro nás citelná ztráta, ale víkendová výhra se Zlínem napověděla, že si s ní dokážeme poradit. Musíme bojovat. 

Na Facebooku vám poslední dobou přibývají modelingové fotografie. Přejdete plynule z volejbalu na profesionální modeling?
Určitě ne (usmívá se). Takhle mi to stačí. Když jsou dobré fotky, tak mě to baví. Ale abych obrážel castingy, na to mne neužije. 

Jan Murárik

Foto: Martina Ulíková

milanmodel

Milana rekreační modeling baví


Počasí Kladno

Předpověď počasí