Milan Fortuník: Přípravu směřujeme na hřiště soupeřů

Trenér i majitel volejbalových Kladenských orlů Milan Fortuník zažívá start do nového období i v historii klubu. V těchto dnech se orli spojili s dívčím Vavřincem a extraligové áčko vítá nové tváře.

Co je v době dovolených a odpočinku v klubu nového?
Chystáme novou podobu našeho webu. V něm své místo najdou všichni volejbalisté od profesionálů, přes ženy, dívky, amatéry či plážové volejbalisty. V neposlední řadě také naši věrní fanoušci a kluboví sympatizanti. V tomto směru jsem moc rád, že přišel do klubu Ondra Lenc, náš bývalý hráč. S Annou Earl by se měli věnovat kvalitní prezentaci celého klubu na veřejnosti. Oni jsou schopni tohle posunout na daleko vyšší úroveň, než když jsem se tomu věnoval převážně sám.

Kdy začne áčko Orlů s přípravou na novou sezonu?
Začínáme sedmadvacátého července. Extraligová sezona nám začne dvacátého září v Ostravě.

Novinkou jsou také dva vaši asistenti. Před odchodem Petra Klára jste měl jen jednoho.
Usiloval jsem o tento počet asistentů již dříve, ale podařilo se je angažovat až nyní. Je to praktické rozhodnutí. Ve sportovní hale můžeme postavit až tři hřiště najednou a na každém může působit jeden z nás. Věnovat se tím pádem budeme více herním činnostem.

Plán přípravy je pevně daný?
Je, ale doma moc hrát nebudeme. Jsme pozvaní na turnaje do Odolene Vody, Liberce a Příbrami. Střetneme se na nich kromě domácích týmů například s Karlovarskem, Myjavou, Beskydy či rakouským týmem. Doma se střetneme s jednotlivými celky.

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí