Orli v Praze vyzobli vzácný bod. Zítra je odveta v Kladně

Kladenští volejbalisté získali na hřišti pražských Lvů po výsledku 2:3 jeden bod (25:16, 23:25, 25:21, 13:25, 10:15).

„Nebuďme z toho vyvalení,“ povzbuzoval ve třetí sadě své svěřence kouč Milan Fortuník. Kladenští orli měli výborný vstup do utkání. Favorizované lvy zaskočili. Ještě v druhém setu si uhráli parádní náskok, leč Pražané zahráli pět míčů v řadě a sadu otočili. „V prvním setu byli lvi duchem asi ještě na Vánocích. My jsme oproti tomu předvedli neskutečný volejbal. Účinný, bez chyb. Druhý set už byl vyrovnaný,“ komentoval vývoj duelu Jindřich Neumann, manažer orlů.
„Vánoce mělo i Kladno, o těch to není. My do teď nehrajeme ani polovinu toho, co umíme,“ konstatoval po třech setech nahrávač domácích Jakub Janouch. Z týmu hostí vynikal tradičně univerzál Filip Křesťan s průměrem šesti bodů na set. Čtvrtá sada byla úplně o něčem jiném. Lvi míč po míči orly volejbalově požírali. Do zkráceného setu šli domácí s psychickou výhodou, kterou přetavili do zisku dvou bodů. „Vezeme z Prahy bod, což se hned tak někomu nepovede. Lvi jsou favoriti na zisk titulu. Podali jsme výborný výkon,“ doplnil po utkání Neumann. Zítra se střetnou stejní soupeři na hřišti Kladna (16.00 hod.).
Sestava orlů: Zajíček, Hýský, Palgut, Kyjanica, Kraffer, Křesťan – Kunc (J. Mikulenka, Vostárek, Kubelka, Lohr, Gottesman).