Trenér Fortuník: My jsme jenom Kladno!

Kladno je po roce ve finále volejbalového play off. Zároveň se tím kladenský klub kvalifikoval do Ligy mistrů! Daleko předtím, ve středu 18. dubna, přijede do Kladna finálový soupeř Karlovarsko. Kladenský kouč Milan Fortuník začíná spřádat plány.

Účast ve finále je skvělý úspěch, ovšem účast v Lize mistrů je už teď oříškem. V kladenské hale ji hrát nelze. Napadlo vás, kam své fanoušky pozvete?
Samozřejmě mě tohle po zápase s Libercem také napadlo. Asi zvolíme pražskou halu v Podvinném mlýnu, kterou si vybral volejbalový svaz k zápasům české reprezentace. Naši fanoušci i další zájemci o zápas Ligy mistrů to nebudou mít složité nebo daleko. Když soutěž nelze hrát v nízké kladenské hale, myslím si, že Praha je nejlepším řešením. 

Finále extraligy naštěstí hrát doma můžete. Dá se její prostředí spojené s faktem, že finálovou sérii začnete doma a v této sezoně vás Karlovarsko neporazilo, považovat za podstatnou výhodu?
Spíše půjde o to, jak se kdo vyrovná se zápasy ve své hlavě. Přeci jen spousta hráčů z obou celků titul nemá a nemá ho ani Karlovarsko jako klub. Ale já ze svého týmu cítím, že jsme schopní finále zvládnout. Když jsme se dokázali mentálně připravit na Liberec, zvládneme to i na Karlovarsko. Co se výhod, zmíněných v otázce, týče, můžeme díky tomu být klidnější. 

Loni jste extraligu zaujal mottem "Nač být pokorní, když jsme nejlepší...". Platí i pro letošní finále?
Samozřejmě (směje se). Taky se říká: "We are not arogant, we are just Kladno - My nejsem arogantní, my jsme jenom Kladno!"

Jan Murárik

postupmilan

Milan Fortuník diskutuje se zpěvačkou Evou Emingerovou o repete před finále zpívané české hymny

postupspolecna

Společná radost s asistentem Petrem Klárem

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí