Kam za zábavou? Do Budče, na Karlštejn, výlet i na koncert

Tento víkend pro vás máme tři výlety mimo Kladno, ale i koncert na Kuklíku. 

V Kladně v těchto dnech končí tradiční Francouzské dny. Jejich doznívání můžete prožít v kině Hutník, kde v sobotu promítají snímek Věrní nevěrní (19.00) a v neděli Putování se sobíkem (15.00). 

Zítra v Budči u Zákolan pořádají Svatováclavské slavnosti. Mezi desátou hodinou dopoledne a pátou odpolední zažijete dobové tržiště i průvod sv. Václava. 

O víkendu se v Karlštejně koná Karlštejnské vinobraní. Ani letos si slavnost nenechá ujít sám císař Karel IV., který by letos oslavil své 703. narozeníny. Doprovázet jej bude jak jeho choť císařovna Eliška Pomořanská, tak více než 300 dvořanů z Karlova dvora. Program po oba víkendové dny začíná vždy v půl třetí odpoledne. 

Pokud byste rádi navštívili pěkný koncert, pak vám doporučujeme zajet v neděli do Motyčína na Kuklík. Od osmi hodin večer tam bude zpívat Luciana Pires. Unikátní jazz-soul-latin zpěvačku doprovodí Marek Novotný Trio. 

Zítra si můžete v rámci tradičního pochodu Hostouňská šlápota udělat organizovaný výlet po svých na Okoř. Sraz účastníků je mezi půl devátou a devátou u hostouňského hostince U Maxima.  

-red-

Ilustrační foto: archiv


Počasí Kladno

Předpověď počasí